Головна » 2011 » Лютий » 5 » Житіє преподобної Ксенії Римлянки
Житіє преподобної Ксенії Римлянки

Преподобна Ксенія (в миру Євсевія) жила у 5 столітті і була єдиною донькою римського сенатора.
Уже з юних літ вона тягнулася до Бога. Щоб уникнути шлюбу, вона тайкома пішла з батьківського дому разом з двома відданими їй служанками. Коли Євсевія за промислом Божим зустріла настоятеля монастиря святого апостола Андрія, який знаходився  в місті Миласі, що в Кесарії, вона ублагала його взяти її разом із її супутницями в Милас. Змінивши тут своє ім'я, Євсевія стала зватися Ксенією.
В Миласі вона купила землю, побудувала храм в ім'я святого Стефана і заснувала жіночий монастир. Невдовзі після цього єпископ Миласа Павло поставив Ксенію дияконисою, бачачи її доброчесне життя.
Свята Ксенія завжди всім спішила на допомогу: для убогих була благодійницею, для скорботних - утішителькою, для грішних - наставницею. Їй вдалося досягти глибокого смирення: вона вважала себе гіршою і грішнішою за всіх.
У своїх подвигах вона керувалася порадами палестинського  подвижника преподобного Євфимія. Своїм життям Ксенія чимало душ привела до спасіння.
Кончина святої діви була ознаменована явленням у небі над монастирем світлого вінця із сяючим хрестом посередині, який супроводжував тіло святої до самого погребіння. Чимало хворих, доторкаючись до мощей святої, отримували  зцілення.
Категорія: Житія святих | Переглядів: 3510 | Додав: admin | Теги: | Рейтинг: 3.5/4

«  Лютий 2011  »