Головна » 2016 » Серпень » 6 » На Галицькому гостинці на місці каплиці постала церква
На Галицькому гостинці на місці каплиці постала церква

5 серпня Православна Церква молитовно вшановує Почаївську ікону Божої Матері. На честь цього чудотворного образа освячена богослужбова каплиця поблизу села Задубрівці на "Галицькому гостинці", і щороку в цей день тут збирається чимало духовенства і вірян, щоб разом помолитися на цьому святому місці, де Мати Божа явила безліч чудес. Однак цьогорічне храмове свято було особливим, адже старанням громади на чолі із настоятелем священиком Павлом Захаруком, а також за сприяння небайдужих жертводавців каплиця була перебудована у типовий храм. Кульмінацією всіх будівельно-оздоблювальних робіт стало освячення церкви, яке з благословення Митрополита Іоасафа, правлячого архієрея Івано-Франківської єпархії, звершив Снятинський благочинний протоієрей Михайло Марусяк у співслужінні собору духовенства.

На храмове свято до "темної" каплиці разом із чисельним людом завітали: голова Снятинської районної ради Іван Угрин, перший заступник голови Снятинської РДА Микола Пішак, директор Снятинської філії ПАТ "Прикарпаттяобленерго" Микола Гунько, сільський голова с.Задубрівці Василь Болембах.

Зранку на церковному подвір'ї було звершено водосвяття і прочитано Акафіст Богоматері на честь Її Почаївської ікони. Очолив це богослужіння настоятель Спасо-Преображенського скита Манявського монастиря архімандрит Софроній (Ленів). Присутні молільники були окроплені освяченою водою.

Перед початком Божественної Літургії прот. Михайло Марусяк прочитав молитви на освячення оновленого храму і окропив перебудовану будівлю свяченою водою.

За Літургією отцю-декану співслужили: архімандрит Софроній (Ленів), прот. Василь Угрин (Чернівецький благочинний Кіцманської єпархії), прот. Іван Повх (Долинський деканат), прот. Михайло Гуменяк (Городенківський деканат Коломийської єпархії), прот. Іван Гузак (настоятель храму св. мц. Ірини Свято-Прокопівського жіночого монастиря Вижницького благочиння Кіцманської єпархії), ієромонах Герасим (Гарасимчук) (насельник Манявського Хрестовоздвиженського монастиря), свящ. Іван Угрин (Чернівецька єпархія), свящ. Ігор Івасютин (Городенківський деканат Коломийської єпархії) і понад 20 священиків Снятинського деканату.

Святкове богослужіння супроводжував мелодійний спів хору кафедрального собору Різдва Христового м. Чернівці під керівництвом Олександра Хоров'яка.

Після євангельського читання отець-декан виголосив проповідь, у якій закликав у всіх життєвих негараздах звертатися до Матері Божої, Яка, будучи Матір'ю для кожного християнина, ніколи не залишить без Своєї опіки.

У цей святковий день чимало вірян, а особливо дітей, причастилися Тіла і Крові Христових.

Наприкінці богослужіння прот. Михайло Марусяк привітав настоятеля, громаду і всіх присутніх із храмовим святом, а особливо із реконструкцією каплиці, побажав надалі натхнення для подальшої праці.

Згодом отець-благочинний з благословення Митрополита Іоасафа вручив високі церковні нагороди - медалі прпп. Іова і Феодосія і благословенні грамоти - усім, хто найбільш активно трудився і жертвував для храму.

У свою чергу настоятель свящ. Павло Захарук висловив щиру вдячність і тим, хто трудився і трудиться біля храму, і тим, хто долучився до того, щоб храмове свято було по-особливому урочистим.

Після многоліття усі присутні були помазані св. єлеєм біля храмової ікони. А завершилося святкове богослужіння на церковному подвір'ї спільною трапезою, до якої запросили всіх присутніх.

Категорія: З життя деканату | Переглядів: 1107 | Додав: admin | Теги: | Рейтинг: 5.0/3

«  Серпень 2016  »