Головна » 2018 » Червень » 7 » Концерт вокального ансамблю "Менестрель" у Снятині
Концерт вокального ансамблю "Менестрель" у Снятині

3 червня в приміщенні Снятинського РБК відбувся концерт духовної та народної музики аматорського вокального ансамблю "Менестрель". Захід був організований під патронатом Свято-Троїцького собору міста Снятина з ініціативи протоієрея Миколи Марусяка.

У першій частині концертної програми прозвучали духовні твори Дмитра Бортнянського, Кирила Стеценка, Петра Чайковського, Миколи Леонтовича, Петра Диньова, Миколи Кедрова. Окрім літургійних творів учасники ансамблю запропонували слухачам почаївський кант "Ой, зійшла зоря" і стародавній лірницький кант "Через поле широкеє".

Другу частину концерту відкрив музичний твір, який від часу "Революції Гідності" став загальновизнаним реквіємом за всіма, хто віддав своє життя за Україну, "Гей, пливе кача".

Також було виконано музичні твори на слова Т.Шевченка, А.Пашкевича, Т.Падури, а також композиції із репертуару вокальної формації "Піккардійська терція" і театру пісні "Джерела".

На завершення учасники ансамблю виконали духовний гімн "Боже Великий, Єдиний".

Наприкінці концерту зі словами вдячності до учасників ансамблю звернулися міський голова Анатолій Шумко, секретар міської ради Марія Орищук і Снятинський благочинний протоієрей Михайло Марусяк.

Завершився концерт многоліттям.

Фото Ярослава Томаша

АМАТОРСЬКИЙ ВОКАЛЬНИЙ АНСАМБЛЬ
БОГОСЛОВСЬКОГО ВІДДІЛЕННЯ – «МЕНЕСТРЕЛЬ»
(історична довідка)

Вокальний ансамбль «Менестрель» створений 2001 р. студентами-богословами філософсько-теологічного факультету Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. До першого складу ансамблю увійшли: Юрій Лужний, Ярослав Міськів, Віталій Бучовський, Михайло Онищук, Володимир Стеблина і Микола Марусяк, який і став художнім керівником ансамблю (сьогодні викладач Богословського відділення КПБА, настоятель Свято-Вознесенського храму та клірик Свято-Троїцького собору в м. Снятині).

Точка відліку у яскравому самобутньому творчому польоті «Менестреля» – 10 грудня 2001 року. Саме у цей день відбувся дебют новоствореного секстету – на загальноуніверситетському конкурсі стрілецької пісні, де виборов перше місце. І з того часу ансамбль став постійним не лише учасником, призером, а й переможцем різних концертів, фестивалів і конкурсів. В арсеналі першого складу «менестрелівців» перемоги на конкурсах імені Назарія Яремчука, колядок і щедрівок, стрілецьких і патріотичних пісень, оглядів художньої самодіяльності тощо.

За роки творчої діяльності ансамбль змінював свій склад. СЬОГОДНІ до складу ансамблю входять:

протоієрей Микола МАРУСЯК,
диякон Ігор ЛУЦАН (художній керівник, кандидат історичний наук, викладач Богословського відділення ЧНУ ім. Ю.Федьковича),
Олександр МАРЧУК (кандидат філософських наук, викладач Богословського відділення ЧНУ ім. Ю.Федьковича і Чернівецького медичного коледжу),

Роман МАРЧИШАК (студент 4 курсу Богословського відділення ЧНУ ім. Ю.Федьковича),
Анатолій МАРЧУК (випускник Богословського відділення 2014 року, магістр богослов'я, магістр філософії)
Михайло МЕЛЬНИК (студент 3 курсу Богословського відділення).

Категорія: Церква і суспільство | Переглядів: 773 | Додав: admin | Теги: | Рейтинг: 5.0/2
«  Червень 2018  »

прот. Микола Марусяк © 2018