Головна » 2017 » Червень » 6 » У Свято-Троїцькому соборі Снятина - храмовий день
У Свято-Троїцькому соборі Снятина - храмовий день

4 червня, у день Зішестя Святого Духа на Апостолів, у головній православній святині Снятина Свято-Троїцькому соборі було звершене урочисте богослужіння з нагоди храмового свята. Очолив богослужіння настоятель собору, Снятинський благочинний протоієрей Михайло Марусяк у співслужінні прот. Теофіла Кишкана, прот. Петра Станчака, прот. Миколи Марусяка, прот. Василя Семотюка і протодияк. Романа Підгірного

На храмовій відправі разом із вірянами молився міський голова Снятина Анатолій Шумко.

Особливої урочистості богослужінню надав спів хору Свято-Троїцького собору під керівництвом Дмитра Лесюка.

Зранку в храмі було звершено читання Акафіста Пресвятій Тройці, а згодом - Божественну Літургію.

Після Євангельського читання повчальну проповідь виголосив прот. Петро Станчак. Він зокрема наголосив, що під час свята П'ятидесятниці, коли на Апостолів зійшов Дух Святий, сталося не одне, а два чуда - зовнішнє, видиме, і внутрішнє, невидиме. Зовнішнє - дар мов, який отримали Апостоли, що дало їм змогу проповідувати всім народам, як їм заповідав Господь. А внутрішнє чудо при цьому полягало у докорінному переродженні учнів Христових, які до цього часу перебували в страху і трепеті, - вони сміливо виходять на проповідь Слова Божого, не лякаючись ні зневаги, ні страждань, ані мученицької смерті. Можливість такого переродження дається кожній людині, яка щиро прагне служити Богові, але людська неміч не завжди дозволяє їй це робити правильно. Тому сьогоднішнє свято є найкращим доказом істинності слів Євангелія: "Те, що не можливе людині, можливе Богові".

Цього святочного дня чимало вірян прийняли Святе Причастя, особливо радісно при цьому бачити найменших парафіян собору.

Наприкінці богослужіння отець-декан привітав священнослужителів, усю снятинську громаду і гостей із величним святом. Церковному братству, хористам і небайдужим снятинцям настоятель подякував за сумлінне служіння Господу в Його святому храмі.

Вітальне слово отцю-благочинному від імені всього духовенства Снятинського деканату висловив прот. Петро Станчак.

Після Божественної Літургії всі присутні були помазані св. оливою, освяченою напередодні на всенічному, а згодом вийшли на церковне подвір'я, де було звершено водосвяття.

Святкове богослужіння під урочистий передзвін завершилося хресною ходою навколо собору, під час якої усі присутні були окроплені свяченою водою.

Категорія: З життя деканату | Переглядів: 752 | Додав: admin | Теги: | Рейтинг: 3.8/4

«  Червень 2017  »