Головна » 2014 » Вересень » 22 » У Свято-Троїцькому соборі молилися за мир в Україні
У Свято-Троїцькому соборі молилися за мир в Україні

19 вересня, в день Спомину чуда Архістратига Михаїла в Хонах, снятинчани відзначають храмове свято. Через суспільно-політичні події в Україні цьогорічне святкування було особливим - першочергово воно було приурочене молитві за мир в Україні.

Святкове богослужіння очолив Снятинський благочинний, настоятель Свято-Троїцького собору протоієрей Михайло Марусяк. Отцю-декану співслужили: Косівський благочинний (Коломийська єпархія) прот. Іван Близнюк, прот. Дмитро Коцаба, настоятель храму в с. Старі Кути (Косівський деканат Коломийської єпархії), прот. Іван Качур, настоятель храму в с. Вишків (Долинський деканат), а також усі священики Снятинського деканату.

Перед Літургією духовенство читало акафіст святому Архістратигу Михаїлу.

За Божественною Літургією храм був переповнений вірянами, усі спішили долучитися до спільної молитви за Україну. Серед прихожан молилися народний депутат України В.Гладій, міський голова А.Шумко, голова Снятинської РДА Д.Дякур, голова Снятинської районної ради П.Гнідан, заступник декана філософсько-теологічного факультету Чернівецького національного університету ім. Ю.Федьковича доц. М.Шкрібляк.

Після євангельського читання зі словами повчання звернувся Косівський благочинний прот. Іван Близнюк, який провів паралель між подіями у Хонах і сучасними бідами в Україні і закликав усіх не втрачати віри, неустанно звертаючись до Вождя небесного воїнства.

Упродовж усього богослужіння додавалися особливі прохання за мир в Україні, за українських воїнів, які захищають незалежність своєї Вітчизни і цілісність її кордонів, і за весь український народ.

Богослужіння супроводжувалося співом хору Свято-Троїцького собору під керівництвом Д.Лесюка.

Перед Причастям зі словами повчальної проповіді звернувся до вірян прот. Юрій Грабовецький, настоятель храму в с.Стецева.

У цей день чимало прихожан і гостей собору приступили до Сповіді і Причастя.

Наприкінці Літургії було виголошене уставне Многоліття всьому українському народові. Далі звучали вітання з нагоди храмового свята і побажання миру.

Парафіяни Свято-Троїцького собору у свою чергу привітали свого настоятеля, адже цього року виповнилося 35 років священичого служіння прот. Михайла Марусяка.

Після Божесвтенної Літургії і святкового помазання св. єлеєм на церковному подвір'ї було звершено Водосвяття, а під час хресного ходу навколо храму усі присутні були окроплені свяченою водою.

Категорія: З життя деканату | Переглядів: 802 | Додав: admin | Теги: благочинний, богослужіння, Снятин, Свято-Троїцький собор | Рейтинг: 4.5/10
Ведучи боротьбу з впливом РПЦвУ на православних громадян України, можливо нам, українським душпастирям, варто перш за все зняти з себе російсько-імперські церковні відзнаки, які видумані виключно в РПЦ і їх не знає повнота Православної Церкви: набедреники, священичі митри, білі клобуки. Актуальною буде говірка: "Хто в митрі, той москаль!". http://uaoc.net/2010/12/nagorody/

«  Вересень 2014  »