Головна » 2013 » Серпень » 2 » У Снятині відсвяткували 1025-ліття Хрещення
У Снятині відсвяткували 1025-ліття Хрещення

1 серпня, у четвер, у Снятині урочисто відзначили 1025-ту річницю Хрещення Руси-України. З нагоди цієї події до Свято-Троїцького собору міста прибув Митрополит Івано-Франківський і Галицький Іоасаф, якого на подвір'ї храму зустрічала православна молодь і діти, а у храмі - Снятинський благочинний протоієрей Михайло Марусяк із собором духовенства Снятинського деканату.

Владика Іоасаф звершив молебень князю Володимиру - хрестителю української землі. Разом із духовенством під час молебню у храмі молилися голова Снятинської районної ради Володимир Томаш і міський голова Снятина Анатолій Шумко.

Після молебню і уставного многоліття відбулася хресна хода: від собору вулицею Лотоцького до площі Незалежності, де колона об'єдналася із духовенством і вірянами УГКЦ на чолі з єпископом Василієм Івасюком, адміністратором Коломийсько-Чернівецької єпархії, а також із представниками влади району і міста; від площі Незалежності вулицею Шевченка до пам'ятного знака Незалежності України (у міському парку).

Тут було звершено спільний молебень, після якого і Митрополит Іоасаф, і єпископ Василій звернулися зі словами привітання.

Від пам'ятного знака духовенство і віряни повернулися до собору.

Продовжилося святкування у Районному будинку культури. На урочистій академії зі словами вітання виступали: голова районної ради Володимир Томаш, перший заступник голови райдержадміністрації Степан Максим'юк, міський голова Анатолій Шумко, Митрополит Іоасаф, єпископ Василій, протоієрей Михайло Марусяк і о. Теодор Оробець (декан Снятинський УГКЦ).

Після офіційної частини розпочався концерт духовної музики. Спочатку свою естрадно-хорову програму глядачам запропонували представники УГКЦ.

Снятинський деканат УПЦ КП на концерті представляли 9 церковних хорів, кожен з яких виконав по два твори. Дебютував на ювілейному святкуванні хор духовенства Снятинського деканату (під керівництвом прот. Миколи Марусяка).

Окрім священиків до уваги глядачів були виступи хорів із Джурова, Олешкова, Красноставців, Горішнього і Долішнього Залуччя, Стецеви і Прутівки.

Завершив святкову концертну програму виступ хору Свято-Троїцького собору м. Снятин.

Категорія: З життя деканату | Переглядів: 1704 | Додав: admin | Теги: богослужіння, 1025-ліття, Снятин | Рейтинг: 3.9/8

«  Серпень 2013  »