Головна » 2011 » Вересень » 21 » У Снятині освячено Вознесенський храм
У Снятині освячено Вознесенський храм

19 вересня, у день Спомину чуда Архістратига Михаїла в Хонах, у Снятині було освячено Свято-Вознесенську церкву – найстаріший храм міста і району. Для звершення цієї важливої священнодії до храму прибув Архієпископ Івано-Франківський і Галицький Іоасаф, якого на воротах радо вітали наймолодші парафіяни освячуваної церкви і Свято-Троїцького собору – учні недільної школи.

У храмі свого архієрея з вітальним словом зустрів настоятель Свято-Вознесенської парафії м.Снятин протоієрей Микола Марусяк.

На запрошення настоятеля Владика Іоасаф освятив новий престол, іконостас і настінні розписи храму і звершив першу Божественну літургію. Його Високопреосвященству співслужили: Снятинський благочинний прот. Михайло Марусяк, прот. Василь Близнюк (смт. Заболотів), прот. Іван Романчак (с. Залуччя Горішнє), прот. Іван Коржинський (с.Вовчківці), прот. Василь Джус (сс.Потічок і Русів), прот. Василь Захарук (с. Задубрівці), прот. Микола Курилюк (с.Прутівка), прот. Михайло Мизюк (Свято-Миколаївський храм м.Снятин), прот. Іван Курилюк (с.Белелуя), прот. Любомир Куцак (сс. Будилів і Любківці), прот. Ярослав Марикот (с.Ганьківці), прот. Василь Руданець (с.Красноставці), прот. Петро Станчак (с.Хутір-Будилів), прот. Тарас Дмитрук (Іоано-Богословський храм м.Снятин), прот. Іван Качур (Долинський деканат), прот. Роман Антонюк (Київська єпархія), прот. Віталій Кулаєць (с.Княже), прот. Володимир Івасюк (с.Драгасимів), прот. Юрій Грабовецький (с.Стецева), прот. Тарас Гунько, прот. Микола Марусяк (настоятель), свящ. Микола Борчук (сс.Устя і Тулова), свящ. Віталій Коржинський (сс.Орелець і Балинці), свящ. Володимир Захарук (с.Зібранівка), свящ. Василь Семотюк (клірик Свято-Троїцького собору м.Снятин), протодияк. Володимир Васюта і дияк. Роман Підгірний (клірик Свято-Троїцького собору м.Снятин).

На богослужінні в храмі молилися представники влади району і міста: перший заступник голови Снятинської райдержадміністрації Степан Максим'юк, радник голови Снятинської районної ради Ярослав Романюк, а Снятинський міський голова Анатолій Шумко від лампади, яку виніс із вівтаря архієрей, першим запалив свічку у храмі.

За святковим богослужінням співав хор Свято-Троїцького собору м.Снятин (регент Дмитро Лесюк).

Невеличка церковця не могла вмістити усіх вірян, які прийшли на її освячення, так що все подвір'я було переповнене людьми.

Під час малого входу Архієпископ Іоасаф з благословення Святійшого Патріарха Філарета вручив настоятелю хрест із прикрасами, а також возвів у сан протоієрея священика Миколу Борчука і нагородив камилавкою священика Василя Семотюка.

За Божественною Літургією Владика Іоасаф рукоположив у сан диякона випускника-бакалавра Богословського відділення КПБА при ЧНУ, студента магістратури Івано-Франківського богословського інституту Дмитра Джуса.

На запричасному проповідь виголосив прот. Микола Борчук, який, розповівши про ангельський світ, вказав на те, яке важливе значення мають безтілесні ангели для всього людства загалом і для кожної людини зокрема.

Після завершення богослужіння Владика Іоасаф привітав усіх присутніх із відродженням храму і вручив благословенні грамоти, а перший заступник голови Снятинської райдержадміністрації, долучаючись до привітань, подав на подальшу реставрацію церкви фінансову підтримку від районної влади.

Завершилося святкування уставним многоліттям.

Історична довідка

Загальноприйнято вважати часом появи Вознесенського храму у Снятин 1838 рік, однак знаходимо дещо раніші дати: 1814 чи навіть 1784. Цілком імовірно, що 1814 і 1838 – роки розширення і перебудови церкви.

1876-1878 рр. храм був остаточно розширений, було встановлено новий іконостас.

На стіні церкви зберігся напис, який вказує на те, що 1894 року було розписано притвор "коштом фундації бл.п. Гната Гуцуляка за 600 зол.".

1961 року церква була закрита, іконостас розібраний, а згодом 1988 року був переданий до храму с.Стебник Тисменецького району, де перебуває і понині.

У 90-х роках почалися реставраційні роботи, однак вони не були достатньо інтенсивними, позаяк 1996 року після тривалих міжконфесійних конфліктів православна громада отримала у власність Свято-Троїцьку церкву (нині собор) і всі сили були спрямовані на відновлення головної святині району.

На даний час храм на 40 см піднятий із землі, під ним поставлений фундамент, укріплено дерев'яні конструкції, відреставровано попередній настінний розпис церкви і встановлено новий іконостас.

Категорія: З життя деканату | Переглядів: 2701 | Додав: admin | Теги: | Рейтинг: 5.0/4

«  Вересень 2011  »