Головна » 2018 » Листопад » 5 » У Попельниках Митрополит Іоасаф звершив Божественну Літургію й освятив пам'ятний знак

4 листопада, у 23-тю неділю після П'ятидесятниці, Митрополит Івано-Франківський і Галицький Іоасаф відвідав з архіпастирським візитом село Попельники. Тут у Свято-Михайлівському храмі Високопреосвященний владика звершив Божественну Літургію, а потім у центрі села освятив меморіальний знак полеглим на Майдані під час Революції Гідності й українським воїнам, що віддали своє життя на Донбасі, захищаючи незалежність і цілісність України.

На подвір'ї архієрея з хлібом-сіллю зустріли представники попельниківської громади, а на вході до храму - настоятель із собором духовенства.

За Божественною Літургією владиці Іоасафу співслужили Снятинський благочинний прот. Михайло Марусяк, настоятель храму прот. Ігнатій Мельник, а також: настоятель Хрестовоздвиженської церкви с.Потічок прот. Василь Джус, настоятель Свято-Миколаївської церкви м. Снятина і Свято-Михайлівського храму с. Завалля прот. Михайло Мизюк, клірик Коломийської єпархії прот. Іван Мельник, клірик Хмельницької єпархії прот. Василь Павлюк, настоятель Хрестовоздвиженської церкви с.Джурів прот. Ярослав Петрук, настоятель Свято-Михайлівського храму с.Красноставці прот. Василь Руданець, настоятель Петропавлівської церкви с.Хутір-Будилів прот. Петро Станчак, настоятель Свято-Успенського храму с.Видинів прот. Віктор Курилюк, настоятель церкви Вознесіння Господнього с.Княже прот. Віталій Кулаєць, настоятель храму прп. Параскеви Сербської с.Драгасимів настоятель Свято-Введенської церкви і Свято-Миколаївського храму с.Новоселиця прот. Василь Ткачук, настоятель Свято-Покровської церкви с.Тучапи прот. Роман Василевич, клірик Свято-Троїцького кафедрального собору м.Івано-Франківська протодияк. Петро Стецюк і клірик Свято-Троїцького собору м.Снятина протодияк. Роман Підгірний.

Урочисте богослужіння супроводжувалося мелодійним співом вокального ансамблю "Менестрель" під керівництвом дияк. Ігоря Луцана.

Під час причастя духовенства повчальну проповідь виголосив прот. Роман Василевич.

Наприкінці Божесвтенної Літургії Митрополит Іоасаф звернувся до вірян із повчальним словом.

Після уставного многоліття собор духовенства і віряни хресним ходом попрямували до встановленого в центрі села меморіального хреста, виготовленого в пам'ять полеглих активістів під час Революції Гідності й українських воїнів, волонтерів, капеланів і мирних жителів, які полягли на Донбасі.

У відкритті й освяченні пам'ятника окрім духовенства і вірян попельниківської громади взяли участь: голова Снятинської районної ради Іван Угрин, заступник голови Снятинської РДА Ігор Гуцуляк, депутат Івано-Франківської обласної ради Богдан Тимофійчук, депутат Снятинської районної ради Василь Гаврилюк, сільський голова Попельник Іван Глібчук, учасники Євромайдану, учасники бойових дій на Сході України, волонтери.

Після урочистого відкриття монумент було освячено. Згодом владика Іоасаф разом із собором духовенства звершив заупокійну літію за всіх полеглих героїв.

Більше інформації про відкриття пам'ятника можна знайти на ФБ-сторінці Снятинської районної ради.

Категорія: З життя деканату | Переглядів: 892 | Додав: admin | Теги: | Рейтинг: 4.2/4
«  Листопад 2018  »

прот. Микола Марусяк © 2018