Головна » 2017 » Вересень » 20 » 30-ліття пастирського служіння в Снятині протоієрея Михайла Марусяка
30-ліття пастирського служіння в Снятині протоієрея Михайла Марусяка

19 вересня, в день Спомину чуда Архістратига Михаїла в Хонах, у Свято-Троїцькому соборі міста Снятина відбулося урочисте богослужіння з нагоди загальноміського свята. Цьогорічне святкування співпало із 30-літтям пастирського служіння в Снятині протоієрея Михайла Марусяка.

Зранку в соборі було звершено Чин малого освячення води, а згодом - читання Акафіста святому Архістратигу Михаїлу.

Божественну Літургію у снятинському соборі очолив Митрополит Івано-Франкіівський і Галицький ІОАСАФ.

На подвір'ї високого гостя зустрічали вихованці недільної школи, а при вході до храму - настоятель собору протоієрей Михайло Марусяк із собором духовенства.

За богослужінням владиці Іоасафу співслужили всі священнослужителі Снятинського деканату, а також клірики інших деканатів, запрошені на свято.

Звершення Божественної Літургії супроводжував хор Свято-Троїцького собору під керівництвом Дмитра Лесюка.

Разом із численними вірянами за богослужінням молилися: голова Снятинської районної ради Іван Угрин, міський голова Снятина Анатолій Шумко, заступник голови Снятинської РДА з гуманітарних питань Ігор Гуцуляк, завідувач кафедри культурології, релігієзнавства та теології Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, доктор філософських наук, доцент Микола Шкрібляк.

Перед Причастям вірян проповідь виголосив протоієрей Михайло Мизюк, який на прикладі чуда Архістратига Михаїла в Хонах показав, як ангельський світ опікується людьми.

Наприкінці богослужіння Митрополит Іоасаф звернувся до присутніх із повчальним батьківським словом, наголосивши, як важливо всім християнам цінувати храм Божий, у якому щонеділі і щосвята звершується Тайна Вечеря - Свята Євхаристія.

Його Високопреосвященство привітав отця-настоятеля із Днем ангела, а ще більше із ювілеєм пастирської опіки снятинською громадою.

З благословення Святійшого Патріарха Філарета владика-митрополит вручив отцю Михайлу орден святого князя Володимира Великого ІІ ступеня.

Високі церковні нагороди і благословенні грамоти із рук Архієрея отримали благодійники, жертводавці і найактивніші члени снятинської громади.

Відповідаючи на вітання в свою адресу, протоієрей Михайло Марусяк подякував Богові за те, що благословив йому трудитися, і зазначив, що всі його досягнення за ці 30 років - не його, а, як сказав апостол Павло, "благодаті Божої, яка в мені".

Отець-благочинний подякував владиці Іоасафу за духовну батьківську підтримку, за святительські молитви і повчальне слово і підніс йому букет квітів.

Після уставного многоліття під спів Величання було звершено помазання освяченим єлеєм.

Завершилося святкове богослужіння молитвою за Україну "Боже Великий, Єдиний".

Фото Богдана Казимірчука

Категорія: З життя деканату | Переглядів: 980 | Додав: admin | Теги: | Рейтинг: 5.0/2

«  Вересень 2017  »