Головна » 2010 » Вересень » 19 » Свято у Снятині
Свято у Снятині
19 вересня, в день, коли Православна Церква вшановує Спомин чуда Архістратига Михаїла в Хонах, у місті Снятині - величне свято. З давніх давен люди з навколишніх сіл спішать у цей день відвідати святкове богослужіння, посповідатися і запричаститися Святих Христових Таїн саме тут, у серці покутської землі.

Цьогоріч урочисте богослужіння у Свято-Троїцькому соборі міста очолив настоятель храму, благочинний Снятинського деканату митрофорний протоієрей Михайло Марусяк. Йому співслужили митрофорний протоієрей Степан Гуменяк, настоятель храмів у селах Рудники та Іллінці, митрофорний протоієрей Іван Курилюк, настоятель храму в селі Белелуя, протоієрей Ярослав Марикот, настоятель храмів у селах Ганьківці і Вишнівка, протоієрей Петро Станчак, настоятель храму в селі Хутір-Будилів, протоієрей Тарас Дмитрук, настоятель храмів у м. Снятин (Кулачин) і в селі Залуччя Долішнє, протоієрей Володимир Івасюк, настоятель храму в селі Драгасимів, священик Степан Вінтоняк, настоятель храму в селі Шевченкове, священик Василь Семотюк, клірик Свято-Троїцького собору міста Снятин.

Після Євангельського читання до парафіян і гостей храму звернувся протоієрей Ярослав Марикот зі словами повчання. У своїй проповіді отець Ярослав зосередив увагу вірян на значення храму в житті кожного християнина. Він зокрема сказав: "Що таке храм? Якщо взяти у глобальному масштабі, то весь світ є храмом Божим: небозвід - це купол, сонце - це велика лампада... Але попри те, що весь світ є храмом Божим, ми потребуємо цього особливого місця.., де звершується Хресна Жертва Христова". Розкриваючи суть свята, проповідник провів паралель між тим часом, коли було звершене чудо Архангелом Михаїлом у Хонах, і нашим часом: як ставилися віруючі люди до храму тоді, і як ставимося до нього зараз ми.  Водночас отець Ярослав навів слова свт. Іоана Золотоустого, через які закликав усіх християн з любов'ю ставитися до храму, прикрашаючи його своєю присутністю на богослужіннях, адже кожне порожнє місце в храмі - це "оголена" церква.

Після Божественної літургії зі словами привітання до всього собору духовенства і вірян звернувся протоієрей Михайло Марусяк, складаючи слова щирої вдяки священикам за те, що прийшли розділити радість свята. Отець-настоятель побажав усім присутнім постійної опіки і охорони від святого архангела Михаїла.

Завершилося святкове богослужіння уставним Многоліттям і Водосвятним молебнем (який, щоправда, через несприятливі погодні умови був звершений у храмі, а не на подвір'ї). Після освячення води до присутніх звернувся протоієрей Іван Курилюк, який побажав настоятелю, а в його особі і всім парафіянам, твердої віри, наснаги для звершення християнських чеснот і молитовного заступництва святого Архістратига Михаїла.
Через негоду не відбувся Хресний хід навколо храму, але, тим не менш, усі парафіяни і гості з піднесеним святковим настроєм поверталися до своїх осель, отримавши вдосталь духовної поживи.

Тут ви можете переглянути фотолітопис святкового богослужіння
Категорія: З життя деканату | Переглядів: 2286 | Додав: admin | Теги: | Рейтинг: 4.7/3

«  Вересень 2010  »