Головна » 2018 » Вересень » 20 » Свято Спомину чуда Архістратига Михаїла у Троїцькому соборі Снятина
Свято Спомину чуда Архістратига Михаїла у Троїцькому соборі Снятина

19 вересня  (6 вересня за ст. ст.) - день Спомину чуда Архістратига Михаїла в Хонах - особливе свято для мешканців міста Снятина. У часи радянського поневолення, коли були закриті Свято-Троїцький, Свято-Вознесенський і Свято-Миколаївський храми, а в церкві св. Іоана Богослова на Кулачині богослужіння звершувалися лише на дванадесяті свята, Свято-Михайлівська церква була єдиною святинею, до якої тягнувся побожний люд не лише Снятина, але й усіх околиць. Саме з тих часів жителі Снятинського і сусідніх районів добре знають, що "Михайлове чудо" - "храм" у Снятині.

Коли 1996 року після тривалих міжконфесійних чвар православна громада погодилася звершувати богослужіння у Свято-Троїцькому храмі, який потребував колосальних реставраційних робіт (адже за час радянського панування був повністю сплюндрований), натомість цілком готову для використання Свято-Михайлівську церкву залишили греко-католицькій громаді, за наполегливим проханням православних снятинчан вирішено було святкувати у Свято-Троїцькому храмі (зараз - соборі) два храмових свята - в день Пресвятої Тройці і в день Спомину чуда Архістратига Михаїла в Хонах.

Цьогорічне святкове богослужіння очолив настоятель Свято-Троїцького собору, Снятинський благочинний протоієрей Михайло Марусяк у співслужінні благочинного Городенківського деканату прот. Богдана Мороза (Коломийська єпархія), клірика Свято-Троїцького собору прот. Теофіла Кишкана, настоятеля Свято-Покровської церкви в с. Рудники і Свято-Успенського храму в с. Іллінці прот. Степана Гуменяка, настоятеля Хрестовоздвиженської церкви с. Потічок прот. Василя Джуса, настоятеля Свято-Миколаївського храму м. Снятина і Свято-Михайлівської церкви с. Завалля прот. Михайла Мизюка, настоятеля Свято-Успенського храму с. Белелуя прот. Івана Курилюка, настоятеля церкви св. ап. Іоана Богослова і Свято-Володимирського храму с. Залуччя Долішнє прот. Тараса Дмитрука, настоятеля Свято-Вознесенської церкви м. Снятина прот. Миколи Марусяка, настоятеля Свято-Успенського храму с. Ганьківці прот. Василя Семотюка і клірика Свято-Троїцького собору м. Снятина протодияк. Романа Підгірного.

За богослужінням разом із духовенством і вірянами молився міський голова Снятина Анатолій Шумко.

Розпочалося богослужіння соборним читанням Акафіста Архістратигу Михаїлу, після якого було звершено Божественну Літургію.

Після євангельського читання повчальну проповідь виголосив прот. Василь Джус, який пригадавши історію свята, закликав усіх дбати про збереження своїх душ і сердець від гріховного сплюндрування, вдаючись за допомогою до святого Архістратига Михаїла і всіх Небесних Сил Безплотних.

За Божественною Літургією парафіяни Свято-Троїцького собору і гості з навколишніх сіл мали нагоду приступити до Таїнств Покаяння і Причастя.

Наприкінці богослужіння настоятель привітав усіх снятинчан зі святом, а всіх гостям, перш за все духовенству, подякував за те, що розділили радість торжества і взяли участь у Трапезі Господній.

В адресу настоятеля собору з вітальним словом звернувся Городенківський декан прот. Богдан Мороз, який подякував Богові за можливість бути присутнім на святковому богослужінні, а отцю Михайлові і його парафіянам побажав Божого благословення і молитовної опіки Архістратига Михаїла.

Після "Многоліття" всі присутні були помазані св. оливою, освяченою за вечірнім богослужінням напередодні.

Згодом на церковному подвір'ї було звершено Чин малого освячення води.

Святкове богослужіння завершилося хресним ходом навколо собору під урочистий передзвін. Усі присутні були окроплені свяченою водою.

Категорія: З життя деканату | Переглядів: 675 | Додав: admin | Теги: | Рейтинг: 5.0/1

«  Вересень 2018  »

прот. Микола Марусяк © 2018