Івано-Франківсько-Галицька єпархія Православної Церкви України

Hram.Lviv.Ua - православний веб-портал для молодої людини, яка шукає Бога, сенсу в своєму житті та відповіді на складні хвилюючі питання

Головна » 2020 » Червень » 12 » Храмовий день у Свято-Троїцькому соборі Снятина
Храмовий день у Свято-Троїцькому соборі Снятина

7 червня, у 8-му неділю після Пасхи, Православна Церква святкує День П'ятдесятниці - Зішестя Святого Духа на Апостолів, а також молитовно прославляє Пресвяту Тройцю. У цей день храмове свято відзначає громада Свято-Троїцького собору міста Снятина.

З цієї нагоди у головній святині Снятинщини було звершено святкове богослужіння: напередодні ввечері - всенічне бдіння, а в сам день свята - часи, Акафіст Пресвятій Тройці, Божественну Літургію і Чин малого освячення води. Святочну відправу очолив Снятинський декан, настоятель собору протоієрей Михайло Марусяк у співслужінні кліриків собору прот. Теофіла Кишкана, свящ. Івана Лазаренка і протодияк. Романа Підгірного, а також прот. Юрія Грабовецького, настоятеля Свято-Вознесенського храму в с.Стецева. Пізніше до собору духовенства долучився прот. Роман Грищук, Глибоцький благочинний, настоятель храму св.рівноап. княгині Ольги міста Глибока Чернівецько-Буковинської єпархії, уродженець міста Снятина.

За богослужінням співав хор Свято-Троїцького собору під керівництвом прот. Миколи Марусяка.

Разом із вірянами в храмі молився міський голова Снятина Анатолій Шумко.

Після читання Євангелія із повчальною проповіддю до вірян звернувся прот. Юрій Грабовецький.

Під час Літургії були піднесені щирі молитви до Божого милосердя в час епідемії.

Наприкінці Літургії отець-декан привітав усіх зі святом і подякував церковному братству і всім небайдужим за турботу про храм.

Від імені собору духовенства отця-настоятеля із храмовим святом привітав прот. Юрій Грабовецький.

Після "Многоліття" всі присутні були помазані св. єлеєм, освяченим напередодні за вечірнім богослужінням.

Згодом на церковному подвір'ї було звершено водосвятний молебень.

Після водосвяття до своїх земляків звернувся прот. Роман Грищук, наголосивши, яке значення для нас має рідне місто-село, рідна церква, до якої змалечку ходив, батьківська хата. Для кожної людини вони стають ніби Вифездою, куди Ангел сходив, подаючи хворим і немічним зцілення від будь-яких недуг.

Завершилося святкове богослужіння хресних ходом навколо собору під урочистий багатоголосий передзвін.

Фото Богдана Казимірчука

Категорія: З життя деканату | Переглядів: 457 | Додав: admin | Теги: | Рейтинг: 4.7/3
«  Червень 2020  »

прот. Микола Марусяк © 2020