Головна » 2019 » Серпень » 11 » Перша піша проща зі Снятина до Пантелеймонівського монастиря в Шипинцях
Перша піша проща зі Снятина до Пантелеймонівського монастиря в Шипинцях

8 серпня, у переддень пам'яті святого великомученика і цілителя Пантелеймона, з благословення митрополита Івано-Франківського і Галицького Іоасафа зі Снятинщини вперше була звершена піша проща до Свято-Пантелеймонівського монастиря, що поблизу села Шипинці Кіцманського району Чернівецької області. У паломницький похід із Покуття відправилось понад 80 людей під духовною опікою священнослужителів: прот. Любомира Куцака, прот. Василя Руданця, прот. Петра Станчака, прот. Миколи Марусяка, прот. Павла Захарука, свящ. Івана Лазаренка і протодияк. Романа Підгірного.

Найдовший шлях подолало кілька прочан із Зібранівки, які, вийшовши ще за темна, прийшли до храму Почаївської ікони Божої Матері, що біля села Задубрівці, там разом із настоятелем отцем Павлом Захаруком та іншими паломниками помолилися і попрямували до Снятина. По дорозі до невеликої групи прочан долучився красноставський священник – отець Василь Руданець.

У Снятині, біля Свято-Троїцького собору паломників зустрів прот. Микола Марусяк разом із парафіянами, які приготували для прочан смачний перекус.

У соборі було звершено молебень, під час якого всі присутні просили Божого благословення для духовного подвигу.

Підкріпившись, паломники вирушили в дорогу. Безперервною молитвою і слуханням Святого Письма всі намагалися духовно збагатитися і отримати якомога більше користі для своєї душі. Одночасно кожен прочанин ішов зі своїми особистими проханнями і потребами, сподіваючись бути вислуханим. До того ж паломники прагнули ще більше зблизитися і стати єдиною християнською родиною зі всіма, хто був поруч.

Особливу Божу благодать, яка діє на нас через інших людей, прочани відчули, коли проходили через села П'ядиківці і Берегомет. Там парафіяни місцевих храмів надзвичайно тепло і щедро зустріли своїх сусідів, наготувавши заздалегідь дуже смачний обід. До речі, громада села П'ядиківці в лютому місяці цього року приєдналася до Православної Церкви України, вийшовши із юрисдикції Московського Патріархату.

Снятинські паломники щиро вдячні п'ядиківчанам і берегометчанам за надзвичайну щирість, а їхнім духовним наставникам священнику Віталію і протоієрею Миколаю за організацію такого прийому.

Коли прочани були вже недалеко від монастиря, святковий передзвін сповістив усім навколишнім селам про їх прихід.

Біля монастирського храму снятинських паломників привітав митрополит Чернівецький і Буковинський Данило (Ковальчук). Владика подякував усім, хто зі Снятинщини вперше звершив пішу прощу, а також запропонував дочекатися основної групи паломників, що прямують із Чернівців, аби разом помолитися подячним молебнем і взяти участь у вечірньому богослужінні.

За час очікування інших прочан снятинські паломники мали можливість трохи відпочити, а також скуштувати смачної вечері, яку їм приготували і привезли до монастиря небайдужі снятинчани.

Коли до Пантелеймонівської обителі прибули прочани із Чернівців, усі разом подякували Богові за можливість пройти хресною ходою.

Під час вечірнього богослужіння, приступаючи до помазання св. оливою, всі присутні мали нагоду прикластися до святинь, які зберігаються в Пантелеймонівському монастирі, – часточок мощей 60 святих угодників Божих, серед яких і святий великомученик і цілитель Пантелеймон.

Після богослужіння прочани - хоч і втомлені, зате духовно піднесені - повернулися до своїх домівок, щоб часточку Божої благодаті, яка торкнулася їхніх сердець упродовж хресного ходу і під час перебування в Пантелеймонівській обителі, привезти своїм рідним і близьким і поділитися з ними тими особливими переживаннями, яких Господь їх сподобив цього дня.

Категорія: З життя деканату | Переглядів: 764 | Додав: admin | Теги: | Рейтинг: 4.2/5
«  Серпень 2019  »

прот. Микола Марусяк © 2019