Головна » 2019 » Січень » 7 » Різдвяне богослужіння в головній святині Снятина
Різдвяне богослужіння в головній святині Снятина

7 січня, коли Православна Церква святкує Різдво Христове, особливий день для кожного християнина, адже народження Спасителя - це подія, яка змінює світову історію і дає надію всім людям на спасіння і життя вічне з Богом. Цього дня в усіх храмах звершуються святкові богослужіння, християнські громади чисельно збираються, аби прославити Новонароджене Богонемовля гучними колядками.

У Свято-Троїцькому соборі міста Снятина різдвяне богослужіння очолив настоятель храму, Снятинський благочинний протоієрей Михайло Марусяк. Отцю-декану співслужили клірики собору: прот. Теофіл Кишкан, прот. Микола Марусяк, свящ. Іван Лазаренко та протодияк. Роман Підгірний. Особливого піднесення богослужінню додавав мелодійний спів хору Свято-Троїцького собору під керівництвом заслуженого працівника культури Дмитра Лесюка.

Святкове богослужіння розпочалося Великим Повечір'ям з Літією, під час якої було освячено хліби, пшеницю, вино і єлей.

Згодом була звершена святкова Божественна Літургія.

Не зважаючи на те, що різдвяне богослужіння у Свято-Троїцькому соборі за традицією розпочинається о 6 год., на святкову службу прийшло чимало снятинчан.

Після читання Євангелія у соборі було зачитане Різдвяне послання Предстоятеля Православної Церкви України Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія.

Наприкінці святкового богослужіння настоятель виголосив повчальну проповідь, у якій наголосив на винятковому значенні Різдва Христового. "Господь з неба приходить на землю, щоб людина взяти до неба; Господь приймає вигляд раба, щоб людину звільнити від рабства гріха", - зазначив проповідник. Отець Михайло також наголосив, що цьогорічне Різдво є особливим для нас, українців, адже тепер ніхто не має права дорікнути нам у неканонічності, в тому, що нас не визнає православний світ. Томос, який 6 січня у Стамбулі - древньому Константинополі - Вселенський Патріарх Варфоломій вручив Блаженнішому Митрополиту Епіфанію, засвідчує, що на карті світового Православ'я серед чотирнадцяти Православних Церков рівноправною постає п'ятнадцята - Українська Помісна Церква.

Далі у своєму слові отець-декан привітав духовенство і вірян, представників влади району та міста, передав різдвяні вітання українським воїнам та волонтерам, усім, хто з певних причин знаходиться далеко від рідної домівки.

На завершення різдвяного богослужіння під спів мелодійних колядок усі присутні отримали помазання освяченою оливою.

Категорія: З життя деканату | Переглядів: 367 | Додав: admin | Теги: | Рейтинг: 4.8/4
«  Січень 2019  »

прот. Микола Марусяк © 2019