Івано-Франківсько-Галицька єпархія Православної Церкви України

Hram.Lviv.Ua - православний веб-портал для молодої людини, яка шукає Бога, сенсу в своєму житті та відповіді на складні хвилюючі питання

Головна » 2021 » Січень » 5 » Різдвяне вітання
Різдвяне вітання

декана Снятинського
Української Православної Церкви (Православної Церкви України)
протоієрея Михайла Марусяка
духовенству і вірянам Снятинщини

"Слава у вишніх Богу, і на землі мир, у людях благовоління" (Лк. 2, 14)

Всечесні отці, дорогі брати і сестри!

Слова цієї ангельської пісні сповіщають про радість єднання неба із землею. І це єднання нині приносить Божий Син, Дитя Боже, Своїм народженням у Вифлеємському вертепі. Це – початок звершення вироку, який колись виголосив змієві-дияволу Бог після того, як той спокусив наших прародичів і розірвав єднання неба і землі, єднання людини зі своїм Творцем. Тоді Бог сказав: "Ворожнечу покладу між тобою і між жінкою, і між сіменем твоїм і між сіменем її; воно буде уражати тебе в голову, а ти будеш жалити його в п'яту" (Бут. 3, 15).

Звершити цей вирок може тільки Бог. Адже, коли учні запитали Спасителя, хто може спастися, Він сказав їм: "Людям це неможливо, Богові ж усе можливо" (Мф. 19, 26). І сьогодні Він приходить на землю у вигляді немічного Немовляти, щоби явити тут силу й могутність Свого Божества і стерти голову спокусника-диявола.

Так, Син Божий приходить на землю, щоби впродовж Свого земного життя явити перед світом земним і небесним Свою владу і могутність. Про Нього сповістить пророчими словами праведний Симеон сорокового дня після Різдва в Єрусалимському храмі, звертаючись до Марії, Матері Його: "Ось лежить Цей на падіння і на піднесення багатьох в Ізраїлі і на знак сперечання" (Лк. 2, 34). Про Нього засвідчить Отець Небесний на Йордані під час Його Хрещення: "Це є Син Мій Улюблений, у Ньому Моє благовоління" (Мф. 3, 17). Він явить сяйво Своєї слави на горі Фаворі перед учнями, де знову зазвучить голос Отця: "Цей є Син Мій Улюблений, в Якому Моє благовоління; Його слухайте" (Мф. 17, 5).

Син Божий явить силу Свою і владу над нечистими духами, слугами диявола. Він буде зціляти хворих, воскрешати мертвих, звершувати чудеса, щоби через них засвідчити перед світом істинність Своїх слів, Свого благовістя. Тому буде закликати тих, що не вірують і сумніваються: "Коли не вірите Мені, вірте ділам Моїм, щоб пізнати і повірити, що Отець в Мені і Я в Ньому" (Ін. 10, 28). І під час Тайної Вечері Ісус звершить надзвичайне і неоціненне таїнство Євхаристії, коли хліб і вино перетворить на Своє Тіло і Кров, щоби самого Себе подати нам, грішним людям, заради єднання Себе з нами, а нас із Собою.

Але найважливіше звершиться тоді, коли Син Божий, Який нині має вигляд немічного Немовляти, зійде на Голгофу, буде піднесений на Хрест, щоби, піднісши руки на Хресті, поєднати розірваний зв'язок між небом і землею. Він буде піднесений на Хрест, щоби Своїм Тілом і Кров'ю освятити його і зробити його для нас непереможною зброєю проти диявола. Він дозволить розіп'яти Себе на Хресті, щоби Своєю смертю перемогти нашу смерть і дарувати людині воскресіння і вічне життя з Ним у Його Царстві. Заради цього і приходить на землю Бог Предвічний.

Однак нині ми зустрічаємо Його, нашого Спасителя і Господа, у вигляді Немовляти в яслах у Вифлеємському вертепі. Зустрічаємо Ісуса у нелегкий час для нашого народу, держави і всього світу – час пандемії. А ще в час, коли підступний ворог плюндрує і нашу землю, і душі нашого народу, сіючи смерть, ненависть, неправду. Тому просімо в Новонародженого Спасителя світу, щоби звільнив нашу землю і всю Україну від нападу чужинців, щоби зберіг наших воїнів здоровими й живими, щоб повернулися додому всі ув'язнені й знедолені. А насамперед, щоби відвернув згубний вірус від нашого краю, від наших родин і від кожної людини.

Просімо нині Спасителя Ісуса, щоби подав мудрість, відчуття відповідальності і страх Свій небесний тим, хто керує державою, від кого залежить спокій, добробут і життя нашого народу. А насамперед благаймо Дитя Боже дарувати всім внутрішній спокій у душі, відчувати, що з нами Бог. Нехай Новонароджений Спаситель світу дарує кожному здоров'я тілесне й душевне, дарує мир і злагоду в подружжях, в сімействах, між родинами, між близькими й далекими. Нехай Господь наповнює любов'ю до свого краю, до України серця тих, які нині на чужині, і дарує їм Своє благословення. Адже Він закликає кожну людську душу, кожну людину: "Прийдіть до Мене, всі струджені й обтяжені, і Я заспокою вас" (Мф. 11, 28).

Із Різдвом Христовим і Новим роком сердечно вітаю всечесних отців, голову Снятинської районної держадміністрації, голову міста і Снятинської територіальної громади, голову Заболотівської територіальної громади, а в їхніх особах увесь управлінський апарат і депутатський корпус та всіх покутян. Бажаю всім міцного здоров'я, душевного спокою, різдвяної радості, сповнення всіх мрій, сподівань і благословення Божого Дитяти Ісуса, і Йому слава у вишніх і на землі навіки-віків.

Христос рождається!

Славімо Його!