Головна » 2019 » Січень » 1 » Різдвяне вітання

Снятинського благочинного
протоієрея Михайла Марусяка
духовенству і вірянам Православної Церкви України на Снятинщині

"Слава у вишніх Богу, і на землі мир, у людях благовоління" (Лк. 2, 14)

Ангельський спів Різдвяної ночі лунає над землею. Ангели радіють, що нарешті звершується Божий вирок, виголошений змію-дияволу після того, як він спокусив наших прародичів і спонукав розірвати зв'язок між небом і землею. Тоді Бог сказав: "Ворожнечу покладу між тобою і між жінкою, і між сіменем твоїм і між сіменем її; воно буде уражати тебе в голову, а ти будеш жалити його в п'яту" (Бут. 3, 15). Радіють ангели, бо сам Бог приходить на землю, щоб уразити в голову спокусника й відновити втрачений зв'язок землі з небом, щоб відкрити людині вхід до неба, щоб образ Божий, закладений у людину і спотворений гріхом, відновити й освятити.

Але як Творець неба і землі приходить на землю? Народжується як звичайна людина. І не тільки як звичайна людина, а як найубогіший від убогої Матері Діви Марії. Через деякий час Він сам засвідчить про це: "Лисиці мають нори і птахи небесні – гнізда, Син же Людський не має де голови прихилити" (Мф. 8, 20).

Чому Христос обрав саме таким Свій перший прихід на землю? Щоби показати людині ту неосяжну і вічну істину, яка звільняє людину від неправди, засіяної дияволом, і веде до вічного життя. Людина, заражена спокусами, шукає величності, а Бог приходить на землю немічним Немовлям. Людина прагне багатства й пишноти, а Бог обирає своєю колискою убогі ясла у вертепі, призначеному для худоби. Людина хоче поставити себе вище за інших, а Бог приймає вигляд раба. Людина, маючи душу, заражену гордістю, пророщує в ній заздрість, осудження всіх і кожного, і це приносить жахливі плоди – озлоблення, ненависть, а Бог так полюбив "світ, що віддав і Сина Свого Єдинородного, щоб усякий, хто вірує в Нього, не загинув, а мав життя вічне" (Ін. 3, 15).

У Різдвяну ніч Ісус Христос із Вифлеємських ясел закликає нас до Себе. Але не для того, щоб ми тільки веселилися, а насамперед, щоб кожен заглянув у свою душу, бо саме в ній, у людській душі, Ісус шукає для Себе притулку. Погляньмо, чи може наша душа сьогодні стати Христовими яслами, чи може наше серце бути вертепом, убогим вертепом, у якому відсутні заздрощі, осуд, прокльони, гнів, ненависть? Бо до забрудненої душі Христос не входить. А Він хоче бути з нами, бо заради цього приходить. Він хоче, щоб ми були з Ним, а тому закликає: "Прийдіть до Мене, всі струджені і обтяжені, і Я заспокою вас" (Мф. 11, 28).

Особливим є Різдво Христове цього року в Україні. Господь вислухав наші молитви і благання, а насамперед молитви Святійшого Філарета, Патріарха Київського і всієї Руси-України, та всієї Церкви, яку називали неканонічною, Своєю невимовною милістю завітав до нас. А водночас Бог Своєю волею спрямував волю і натхнення Президента відновити історичну справедливість щодо Української Церкви. Наша Українська Православна Церква оновилася, звільнившись після 332-літньої анексії Московської патріархії, і нині є визнаною православним світом. Адже Божу правду й Божу силу здолати неможливо. Тому ми з особливим молитовним піднесенням сьогодні співаємо слова пророка Ісаї: "З нами Бог, розумійте, народи, і покоряйтеся, бо з нами Бог!" І ми віримо, що Господь, зглянувшись на нашу Церкву, через її щирі молитви зглянеться і на нашу державу, звільнить її від ненависного ворога, зглянеться на наших воїнів, щоб вони здоровими повернулися до своїх домівок, а полонені, щоб отримали бажану волю.

Із Різдвом Христовим і Новим роком сердечно вітаю всечесних отців, Снятинську районну державну адміністрацію, Снятинську районну раду, голову міста, міську раду та всіх покутян. Бажаю всім міцного здоров'я, незрадливого щастя, душевного спокою й радості, сповнення всіх Ваших мрій, сподівань і благословення Божого Дитяти Ісуса. Щоби Новонароджений Спаситель світу, обравши Своїм вертепом Вашу душу, а серце – яслами, благословив й укріпив Ваші сили тілесні й духовні, щоб завжди відчували, що ми не самі – з нами Бог.

Христос рождається!

Славімо Його!