Головна » 2018 » Січень » 4 » Різдвяне вітання

протоієрея Михаїла Марусяка
духовенству і вірянам Снятинського деканату
Української Православної Церкви Київського Патріархату

З нами Бог, розумійте, народи, і покоряйтеся, бо з нами Бог!

З нами Бог! Сьогодні особлива Його присутність. Сьогодні, щоби бути з нами, Він приходить на землю як немічне Немовля у людській природі. І ця надзвичайна подія називається Різдво Христове – це початок відновлення зв’язку між світом духовним, небесним і світом матеріальним, земним, який розірвала людина своїм гріхопадінням.

Бог перед створенням людини сказав: "Створімо людину за образом Нашим і за подобою Нашою" (Бут. 1, 26). Однак "створив Бог людину за образом Своїм" (Бут. 1, 27), а де подоба Божа? До уподібнення Богові людина мала прийти через самовдосконалення. Адже Бог, створивши людину, дав їй найцінніше – душу, обдаровану надзвичайним розумом, всеосяжною волею, найчистішими почуттями. Але, надавши людині вільну волю, Творець застерігав її від необдуманого використання цього дару. Однак людина не оцінила отримане: знехтувавши Божим застереженням, послухалася зухвалого й підступного змія-диявола, бо захотіла осягнути неосяжне, захотіла бути не подібною до Бога, а бути як Бог. І торкнулася тієї сфери, яка для неї стала смертоносною, розірвавши зв'язок між небом і землею, між світом духовним, життєдайним, і світом земним, матеріальним.

Так через непослух людини, через її зухвальство у світ увійшов гріх, а через гріх – смерть. І смерть не тільки для людини, а для всього, що було передано Творцем під її владу. Тому апостол Павло в посланні до римлян пише, що "всі істоти разом стогнуть і мучаться донині; і не тільки вони, але й ми самі, маючи початок Духа, і ми самі в собі стогнемо, чекаючи усиновлення, відкуплення тіла нашого" (Рим. 8, 22-23).

І нині Син Божий приходить до людини, щоб людину усиновити Богові: приходить, щоби бути з нами й навчити нас, як ми маємо уподібнюватися Богові. Задля цього подає нам приклад смирення через Вифлеємський вертеп, через Хрещення на Йордані, через сорокаденний піст у пустелі, а насамперед через Голгофський Хрест. Тому з особливим молитовним почуттям лунають сьогодні в душі кожного християнина слова пророка Ісаї: "З нами Бог, розумійте, народи, і покоряйтеся, бо з нами Бог!"

Бог з нами, але чи ми завжди з Богом? Чи наслідуємо Його смирення, прощення кривдникам, милосердя до знедолених? Чи спілкуємося є Ним у молитві, відвідуємо Його дім, тобто церкву, в недільні й святкові дні? Чи піклуємося про душі наших дітей, онуків, рідних і близьких нам людей? Чи не слухаємо, як наші прародичі, звабливих нашіптувань диявола: навіщо постити, навіщо часто молитися, навіщо церква, яка мені користь від благодійності? Їж, пий, веселися, грабуй, обманюй, збагачуйся. Тому Господь і дає напоумлення через різні випробовування як для окремих людей, так і для держави. Так, Господь на деякий час допускає випробовування, по-перше, щоб кожен відкрив перед світом себе: свою побожність, людяність чи безбожність, лукавство, а по-друге, щоб людина у прикрощах усвідомила, ким вона є насправді в цьому земному житті й що вона може без Бога.

Але з нами Бог! І сьогодні народжений Спаситель світу стукає до кожного людського серця і просить усіх: багатих і вбогих, хто при владі і підвладних, котрі вдома, котрі далеко від рідного дому, а особливо тих, які захищають рідну землю: "Прийдіть до Мене, всі струджені і обтяжені, і Я заспокою вас" (Мф. 11, 28). Відкриймо для Нього свої серця, щоби Він наповнив їх Своєю невимовною Різдвяною радістю. Нехай Христова любов наповнить кожне серце, нехай Різдвяна радість розвіє всяке зло: заздрість, гнів, образи, прокльони; нехай вселяє щирість, укріплює віру, наповнює добротою, єднає взаємною любов'ю. А насамперед нехай Ісус буде з нашими воїнами і збереже живими й неушкодженими.

Із Різдвом Христовим і Новим роком сердечно вітаю всечесних отців, Снятинську районну державну адміністрацію, Снятинську районну раду, голову міста, міську раду та всіх покутян. Бажаю всім міцного здоров'я, незрадливого щастя, душевного спокою і радості, сповнення всіх Ваших мрій, надій і благословення Божого Дитяти Ісуса. Щоби Новонароджений Спаситель світу, обравши Своїм вертепом Вашу душу, а серце – яслами, благословив й укріпив Ваші сили тілесні й духовні, щоб завжди відчували, що ми не самі – з нами Бог.

Христос рождається!

Славімо Його!