Головна » 2017 » Січень » 2 » Різдвяне вітання

Снятинського благочинного протоієрея Михаїла Марусяка
духовенству і вірянам Снятинського деканату
Української Православної Церкви Київського Патріархату

Небо і земля, небо і земля нині торжествують

Із прадавніх часів, прославляючи прихід на землю Бога в людському тілі, український народ у своїх колядках засвідчує велику Божественну істину: народження Божого Дитяти – це радість для світу небесного, ангельського і для світу матеріального, земного.

Чому? Людина, будучи вершиною Божого творіння, отримавши образ Божий, поєднала собою два світи: земний і небесний. Але, спокусившись принадами диявола, вихідцем із небесного світу: "Ви будете, як боги, що знають добро і зло" (Бут. 3, 5), людина розірвала цей зв'язок між небом і землею. Тому, за словами апостола Павла, "всі істоти разом стогнуть і мучаться донині" (Рим. 8, 22). Однак Бог не проклинає за гріх людину, як отримав вічне прокляття Денниця (носій світла) і став дияволом та сатаною, але, виголошуючи вирок дияволові, дає людині першу благу звістку про її спасіння: "Ворожнечу покладу між тобою і між жінкою, і між сіменем твоїм і між сіменем її; воно буде уражати тебе в голову, а ти будеш жалити його в п'яту" (Бут. 3, 15). Це Господь повторював безліч разів через Своїх пророків і святих мужів. Так, і пророк Ісая сповіщав: "Ось Діва в утробі прийме і народить Сина, і наречуть ім'я Йому: Еммануїл" (Іс. 7, 14).

Нарешті цей час, визначений Богом, настав: приходить на землю Бог у людській природі, щоб стерти голову диявола, а насамперед зняти з людини прокляття за гріх, узявши прокляття на Себе. Адже Він Сам через законодавця Мойсея сказав: "Проклятий перед Богом усякий повішений на дереві" (Втор. 21, 23). Але як приймає Його земля і як ставиться до цього небо?

На землі, Ним створеній, серед людей, у яких заклав Свій образ, місця для Нього не було. Знаходить місце, визначене не для людини, а для худоби. Людина через свою гордість і самолюбство втратила духовний слух, прагненням земного багатства, влади почестей затуманила свій духовний зір. Тому і звістку про прихід на землю Спасителя отримують не можновладці цього світу, а вбогі, скромні пастушки. Отримують звістку й мудреці, які серед розбещеного світу шукали чистої Істини – шукали Бога.

А як небо? Небо радіє. Це його вісник з'являється пастирям у полі й сповіщає радість про народження Божого Дитяти. Цю радість засвідчує ціле воїнство небесне своїм співом: "Слава у вишніх Богу і на землі мир, у людях благовоління!" (Лк. 2, 14). Чому радіють небеса? Бо від Діви народився Син і зітре голову того, який вийшов із їхнього середовища, спричинив роз'єднання світу небесного і світу земного й посіяв зло в усьому Всесвіті. Бо Сам Бог прийшов на землю, щоб навіки поєднати небо і землю.

Тож радіє нині весь ангельський світ. Радіє нині й земля в особі тих, які ще не втратили свої духовні відчуття, які шукають не земного й швидкоплинного, а вічного небесного. Сьогодні Боже Дитя, простягаючи Свої руки з Вифлеємських ясел, хоче всіх пригорнути до Себе: і добрих, і злих, щоб їх зробити добрими; і вбогих духовно, щоб їх збагатити, і немічних, і знедолених, щоб закликати: "Прийдіть до Мене, всі струджені і обтяжені, і Я заспокою вас" (Мф. 11, 28). Тож нехай Христова любов наповнить кожне серце, нехай Різдвяна радість розвіє заздрість, прожене гнів, відкине образи, зруйнує прокльони, вселяє щирість, укріплює віру, наповнює добротою, єднає взаємною любов’ю.

А насамперед просімо в Новонародженого Спасителя світу, щоб уберіг нашу землю і всю Україну від нападу чужинців, щоби зберіг наших воїнів здоровими й живими, щоб повернулися додому всі ув'язнені й знедолені. А тим, хто керує державою, нехай дарує мудрість, відчуття відповідальності і страх Свій небесний.

Із Різдвом Христовим та Новим роком сердечно вітаю всечесних отців, Снятинську районну державну адміністрацію, Снятинську районну раду, міську раду, голову міста та всіх покутян. Бажаю всім міцного здоров'я, незрадливого щастя, душевного спокою і радості, сповнення Ваших мрій, надій і благословення Новонародженого Божого Дитяти Ісуса. Новонароджений Спаситель світу, обравши Своїм вертепом Вашу душу, а серце – яслами, нехай благословить і укріпить Ваші сили тілесні й духовні, нехай розвіє печаль і огорне радістю, щоб завжди відчували, що ми не самотні, – з нами Бог.

Христос рождається!

Славімо Його!