Головна » 2015 » Грудень » 31 » Різдвяне вітання

Снятинського благочинного протоієрея Михаїла Марусяка
духовенству і вірянам Снятинського деканату
Української Православної Церкви Київського Патріархату

Так полюбив Бог світ, що віддав і Сина Свого Єдинородного, щоб усякий, хто вірує в Нього, не загинув, а мав життя вічне (Ін. 3, 15)

Сьогодні ця любов Божа засяяла для світу із Вифлеємських ясел. Сьогодні Бог приходить на землю, стає людиною, щоб людину піднести до Бога. І не просто піднести, а насамперед звільнити її від смертоносного впливу змія-диявола, зцілити рани душі, оновити й освятити її. Тому Різдвяна ніч наповнює кожне християнське серце особливою радістю, яку розділяє з людиною й ангельський світ словами пісні: "Слава у вишніх Богу, і на землі мир, у людях благовоління" (Лк. 2, 14).

Так, сьогодні Ісус Христос із Вифлеємських ясел закликає нас до Себе. Але не для того, щоб ми тільки веселилися, а насамперед, щоби кожен заглянув у свою душу, бо саме в ній, у людській душі, Ісус шукає для Себе притулку. Погляньмо, чи може наша душа сьогодні стати Христовими яслами, чи здатне наше серце бути вертепом, убогим вертепом без заздрощів, осуду, прокльонів, гніву, ненависті? Адже до забрудненої душі Христос не входить. Тому саме свято Різдва Христового змушує задуматись, чи ми готові прийняти Ісуса до свого серця, з Ним жити, Його наслідувати.

Син Божий прийшов на землю, принизивши Себе до вигляду раба, щоби показати, чого вартує вся земна пишнота, багатство, слава, гордість. Тому й народився Він не в царських палатах, а в убогій печері-вертепі, і Матір’ю для Себе обрав не знатну царівну, а вбогу Марію. Тому й говорив Він, Творець світу й Володар усього видимого й невидимого, гордим і багатим цього світу: "Лисиці мають нори і птахи небесні – гнізда, Син же Людський не має де голови прихилити" (Мф. 8, 20).

Щоби отямити й навернути людину до покаяння, Господь допускає і стихійні лиха, й епідемії, і невиліковні хвороби, і війни, і трагічні випадки. Але чи отямилися всі, хто став свідком горя, яке переживає зараз Україна: підступне зазіхання лукавого ворога на нашу землю, війну, що несе рани і смерть наших воїнів, невимовний біль молодих вдів і дітей-сиріт? Чи усвідомили, що це – допущення Боже заради пробудження від духовного сну, байдужості й самовпевненості? Адже ще старозавітний пророк і цар Давид наставляв: "Коли не Господь будує дім, даремно трудяться будівничі; коли не Господь береже місто, даремно пильнує сторожа" (Пс. 126, 1-2).

Але чому із нечестивими страждають і праведники? Щоби, маючи перед своїм духовним зором і вбогі Христові ясла, і святий голгофський Хрест, своїм життям засвідчити любов до Бога. Щоби, споглядаючи на святих апостолів, мучеників, праведників, які в убозтві, прикрощах і муках завершили свій земний шлях без нарікань, а з молитвою за своїх кривдників, наслідувати їх. Щоби споглядаючи на сильних і можновладних світу цього, на багатих і гордих, які покинули цей світ, не взявши із собою нічого, крім гріхів та безчестя, нехтувати тимчасовим блаженством, яке породжує розчарування та внутрішній неспокій, і шукати безцінного, незмінного й вічного.

Сьогодні народжений Спаситель світу простягає Свої руки до кожного людського серця і просить усіх: багатих і вбогих, хто при владі, і підвладних, а особливо тих, які захищають рідну землю: "Прийдіть до Мене, всі струджені й обтяжені, і Я заспокою вас" (Мф. 11, 28). Відкриймо для Нього свої серця, щоби Він наповнив їх Своєю невимовною Різдвяною радістю. Нехай Христова любов осяє кожне серце, нехай Різдвяна радість укріплює віру, наповнює добротою, єднає взаємною любов’ю.

Із Різдвом Христовим та Новим роком сердечно вітаю всечесних отців, Снятинську районну державну адміністрацію, Снятинську районну раду, голову міста, міську раду та всіх покутян. Бажаю всім міцного здоров'я, душевного спокою і радості, сповнення всіх Ваших мрій, сподівань і благословення Божого Дитяти Ісуса. Щоби Новонароджений Спаситель світу благословляв нашу державу Україну, звільнив її від усякого ворога й супротивника і зберігав живими й неушкодженими наших воїнів.

Христос рождається!

Славімо Його!