Головна » 2015 » Січень » 1 » Різдвяне вітання

Української Православної Церкви
Київського Патріархату
на Снятинщині

З нами Бог, розумійте, народи, і покоряйтеся, бо з нами Бог!

Ці священні слова великого старозавітного пророка Ісаї сьогодні линуть над світом. Сьогодні вони переплітаються з ангельською піснею, яка сповіщає про прихід на землю Спасителя світу в людському тілі: "Слава у вишніх Богу, і на землі мир, у людях благовоління" (Лк. 2, 14). Про що свідчать слова цієї ангельської пісні? Свідчать про радість, яку принесло народження Божого Дитяти, і ця радість не тільки для людського роду, але й водночас для небесних сил. Адже Сам Бог приходить на землю, щоб поєднати із землею небо, щоб поєднати те, що колись розірвала людина своїм гріхопадінням, коли, спокусившись принадами змія-диявола, захотіла бути богом.

У чому особливість Різдва Христового? Христос приходить, щоби показати людині ту неосяжну і вічну правду, яка звільняє людину від неправди, засіяної дияволом, і веде до вічного життя. Людина, заражена спокусами, шукає величності, а Бог приходить на землю немічним Немовлям. Людина прагне багатства й пишноти, а Бог обирає своєю колискою убогі ясла у вертепі, призначеному для худоби. Людина хоче поставити себе вище за інших, а Бог приймає вигляд раба. Людина, маючи душу заражену гордістю, пророщує в ній заздрість, осудження всіх і кожного, і це приносить жахливі плоди – озлоблення, ненависть, а Бог так полюбив "світ, що віддав і Сина Свого Єдинородного, щоб усякий, хто вірує в Нього, не загинув, а мав життя вічне" (Ін. 3, 15).

У Різдвяну ніч Ісус Христос із Вифлеємських ясел закликає нас до Себе. Але не для того, щоб ми тільки веселилися, а насамперед, щоб кожен заглянув у свою душу, бо саме в ній, у людській душі, Ісус шукає для Себе притулку. Погляньмо, чи може наша душа сьогодні стати Христовими яслами, чи може наше серце бути вертепом, убогим вертепом, у якому відсутні заздрощі, осуд, прокльони, гнів, ненависть? Бо до забрудненої душі Христос не входить.

Цього року Україна зустрічає Різдво Христове у складних умовах, бо ворог, який називав себе братнім народом, сіє не тільки неправду й ненависть, але найбільше зло – смерть. Ворог, лицемірно називаючи себе християнином, не бачить духовним зором Христа ані в яслах, ані на Голгофі. Але Божу правду й Божу силу здолати неможливо. Тому з особливим молитовним почуттям лунають сьогодні в душі кожного українця слова пророка Ісаї: "З нами Бог, розумійте, народи, і покоряйтеся, бо з нами Бог!" Де Бог – там правда, а де Божа правда – там перемога. Так, Господь на деякий час допускає випробовування, по-перше, щоб кожен відкрив перед світом самого себе: побожність, людяність і безбожність, лукавство, а по-друге, щоб людина у прикрощах усвідомила, ким вона є насправді в цьому земному житті й що вона може без Бога.

Сьогодні народжений Спаситель світу стукає до кожного людського серця і просить усіх: багатих і вбогих, хто при владі, і підвладних, котрі вдома, і тих, котрі далеко від рідного дому, а особливо тих, які захищають рідну землю: "Прийдіть до Мене, всі струджені і обтяжені, і Я заспокою вас" (Мф. 11, 28). Відкриймо для Нього свої серця, щоби Він наповнив їх Своєю невимовною Різдвяною радістю. Нехай Христова любов наповнить кожне серце, нехай Різдвяна радість розвіє заздрість, прожене гнів, відкине образи, зруйнує прокльони, вселяє щирість, укріплює віру, наповнює добротою, єднає взаємною любов’ю, а насамперед – збереже живими й неушкодженими наших воїнів.

З Різдвом Христовим і Новим роком сердечно вітаю всечесних отців, Снятинську районну державну адміністрацію, Снятинську районну раду, голову міста, міську раду та всіх покутян. Бажаю всім міцного здоров'я, незрадливого щастя, душевного спокою і радості, сповнення всіх Ваших мрій, надій і благословення Новонародженого Божого Дитяти Ісуса. Щоби Новонароджений Спаситель світу, обравши Своїм вертепом Вашу душу, а серце – яслами, благословив й укріпив Ваші сили тілесні й духовні, нехай розвіє печаль і огорне радістю, щоб завжди відчували, що ми не самі, – бо з нами Бог.

Христос рождається!

Славімо Його!