Івано-Франківсько-Галицька єпархія Православної Церкви України

Hram.Lviv.Ua - православний веб-портал для молодої людини, яка шукає Бога, сенсу в своєму житті та відповіді на складні хвилюючі питання

Головна » 2021 » Січень » 5 » Різдвяне послання
Різдвяне послання

Митрополита Івано-Франківського і Галицького ІОАСАФА

ДУХОВНИМ ПАСТИРЯМ, МОНАХАМ і МОНАХИНЯМ ТА ВСІМ ВІРНИМ УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ НА ПРИКАРПАТТІ

Дорогі у Христі боголюбиві духовні отці, монахи і монахині, благочестиві жителі Богом благословенного Прикарпаття !

ХРИСТОС РОЖДАЄТЬСЯ І

У цю предивну, воістину святу і довіку благословенну ніч, в яку "нас ради, людей, і ради нашого спасіння" народився Предвічний Бог, прагнення бути духовними учасниками різдвяної події об'єднує всіх нас, віруючих людей на молитві в Храмі.

Євангельське оповідання доносить до нас зворушливі подробиці подій Різдва Христового, із Євангелія ми дізнаємося про простих і бідних пастухів, які в цю місячну ніч не спали, а стерегли від хижих звірів своє стадо. Для них, смиренних і неосвічених, при чудовому ангельському співі розкрилися небеса і Ангел Господній, з'явившись їм, промовив: "Я сповіщаю вам велику радість, яка буде всім людям: бо нині народився вам у місті Давидовому Спаситель, Який є Христос Господь; А ось вам знак: ви знайдете Немовля сповите в пелени, що лежить в яслах" (Лк. 2, 10-11). Ці слова Ангела Господнього прозвучали до пастухів аж ніяк не в самому затишному і спокійному місці на землі, без зла, насильства, неправди і несправедливості. Палестина була розділена ворожнечею: протиріччя між царем Іродом і римлянами, юдеями і самарянами, тими, хто погоджувався з римською окупацією, і тими, хто був проти неї, чимось нагадують наше сьогоднішнє життя.

В ту зоряну ніч, коли Ангели співали для пастухів "Слава в Вишніх Богу" східні волхви слідом за небесною зіркою поспішали до убогих вифлеємських ясел на поклоніння Сонцю вічної правди, Христу Життєдавцю. Прийшовши до Вифлеєма, волхви знайшли там Немовля з Марією, матір'ю Його, і, впавши, поклонилися Йому; а відкривши свої скарби, принесли Йому дари: золото, ладан і смирну (Мф. 2, 1,9-11). Свої скарби вони принесли в дар Христу, - скарби своєї віри.

З розвитком сучасної науки і техніки, коли простим натисканням декількох кнопок можна легко багато чого досягнути, люди повірили, що вони всемогутні і допомоги від Господа і Його існування немає ніякої необхідності.

Однак, з’являється вірус, який не можна побачити неозброєним оком, нагадує нам про те, що ми зовсім не всемогутні, а навпаки, слабкі істоти. Вірус, всього за лічені тижні перевернув у світовому масштабі всі соціальні, політичні, культурні та економічні аспекти життя так, що, ймовірно, в майбутньому світ будуть розділяти на еру до виникнення вірусу і еру після нього.

"Коли бачу Твої небеса – діло рук Твоїх, місяць і зорі, що Ти встановив, то що є людина, що Ти пам'ятаєш про неї, і син людський, яким Ти опікуєшся?” (Пс.8: 4-5).

Ці роздуми і запитання автора Псалтиря про всемогутність Бога і людську слабкість видаються сьогодні абсолютно правдивими. Сьогодні все, що відбувається, є ще однією причиною замислитися над тим, що для нас по-справжньому цінне і значуще. Христос в Євангелії говорить нам про нетлінні скарби: "Готуйте собі..., невичерпний скарб той у небі, куди не закрадається злодій, і міль не точить, бо де скарб ваш, там і серце ваше буде" (Лк.12: 33-34). Наші безсмертні душі є найголовнішим скарбом. І те, чим ми їх наповнимо, те і заберемо з собою у вічність.

Гаряче закликаю всіх вас посилити наші спільні молитви за те, щоб Господь дарував нам, незважаючи на всі труднощі, можливість залишатися співучасниками благодатного літургійного життя Церкви, щоб Святе Таїнство Євхаристії звершувалося і вірні могли зі сміливістю приступати до істинного Джерела Життя – Святих Христових Таїн. Помолимося, щоб турботлива рука люблячого Отця Небесного обтерла кожну сльозу з очей засмучених, щоб, взявши твердо цю простягнуту нам руку, ми змогли впевнено пройти крізь всі випробування, спокуси і тривоги, від відчаю до Надії, від смерті до життя, від мороку до світла!

Дорогі у Христі духоносні отці, возлюблені брати і сестри, від усієї повноти свого серця вітаю Вас із Святом Свят, Різдвом Господа і Бога нашого Ісуса Христа. Бажаю всім священникам і дияконам, монахам і монахиням, всім жителям Івано-Франківської області благодатної Божої допомоги у всі дні життя! Благодать Господа нашого Ісуса Христа, і любов Бога Отця, хай буде з усіма вами! Мир, радість духовну, здоров’я і спасіння хай дарує усім вам Христос Спаситель!

ХРиСТОС РОЖДАється! СлАвІМО ХРиСта!

ІОАСАФ
Митрополит Івано-Франківський і Галицький

Дано при Свято-Троїцькому Катедральному Соборі УПЦ ПЦУ м. Івано-Франківськ

Різдво Христове 2021 Р.Б.

Категорія: Послання | Переглядів: 63 | Додав: admin | Теги: | Рейтинг: 0.0/0
«  Січень 2021  »