Головна » 2019 » Січень » 1 » Різдвяне послання
Різдвяне послання

Митрополита Івано-Франківського і Галицького ІОАСАФА
боголюбивим духовним отцям, чесним монахам і монахиням та всім боголюбивим братам і сестрам  нашої Святої Української Православної Церкви на Прикарпатті

ДОРОГІ БРАТИ і СЕСТРИ ! ХРИСТОС РОЖДАЄТЬСЯ !

Наближався час Різдва Христового, і як буває вночі, коли згущується темрява, так перед пришестям Христа темрява гріха ще збільшилася. Не тільки люди забули про Бога, але здавалося, і Сам Бог забув про людей. Забувши про істинного Бога, люди не шукали спілкування з Ним. Світ перебував у язичницькій темряві, людина - Боже творіння - гинула від моральної зіпсованості. Тому Бог зійшов на Землю, щоби “знайти і спасти загибле”(Лк. 19, 10). Син Божий увійшов у світ у Вифлиємі в бідному вертепі, в якому Пречиста Діва Марія сповила Його.

А далеко від Вифлиєма, на Сході, мудреці-волхви побачили світло незвичайної зірки і дізналися про народження Спасителя Світу. Зірка привела їх до Того, Кого люди чекали від початку світу. А в різдвяну ніч біля Вифлиєма пасли свої отари пастухи. У них не було скарбів, щоб принести дорогі дари, зате в їхніх серцях був інший, безцінний скарб - жива віра в Бога. Тому Господь сподобив їх першими побачити незвичайне небесне світло, почути спів ангелів і першими побачити народженого Спасителя світу. Ангельське благовістя, яке чули пастухи непотрібно сприймати як встановлення на землі миру і благовоління без зусиль з боку людини.

Небесна ангельська звістка в день Різдва Христового означає насамперед мир внутрішній, те душевне умиротворення, про яке говорив Христос на Тайній Вечері:”Мир залишаю вам, мир Мій даю вам; не так, як світ дає, Я даю вам”(Ін. 14, 27).

Син Божий, Господь Ісус Христос, зійшов з небес ради кожного із нас людей, ради нашого спасіння, і народився в Давидовому Вифлиємі від Діви Марії (Лк. 1, 27-38; 2,4-7, 11) у дні правителя Ірода, царя Юдейського (Мф. 2, 1).

Господь у всі дні нашого життя і до кінця віків буде з людьми у наших побожних до Нього молитвах, благаннях, подяках, славослів’ях, у виконанні Його Божественних заповідей та в єднанні з Ним усім нашим єством в Найсвятішій Євхаристії, через причастя Його Животворчого Тіла і Крові на відпущення наших гріхів і на життя вічне. “Одягніться, улюблені, як обранці Божі, в милосердя, доброту, смиренномудрість, лагідність, довготерпіння, в любов, прощаючи один одному, і прощаючи взаємно” (Кол. 3, 12-14), кожний старанно працюючи на своєму місці на славу Божу, на перемогу над ворогом і на процвітання нашої Вітчизни.

У ці дні святкових різдвяних свят, перебуваючи в духовному захопленні, ми з почуттям щирої синівської любові та вдячності складаємо подяку Творцю і Богові нашому за всі Його щедроти, які Він нам дає. Складаємо Богові подяку за подолання церковного розділення, за єднання в єдиній Українській Православній Церкві, предстоятель якої є слугою єдності Христової Церкви в Україні, яку Господь утворив 15 грудня на Всеукраїнському об’єднавчому Соборі в Святій Київській Софії.

У ці святі різдвяні дні я щиро бажаю усім вам, дорогі отці, брати і сестри, щоб за молитвами святих, які просіяли на нашій землі, Всемилостивий Господь дарував усім нам, нашій Церкві і багатостраждальній Україні зітхнути глибоко і вільно.

З Різдвом Христовим, хай береже вас Господь і Його Пречиста Матір.

Христос народився!
Славіте Його !