Головна » 2017 » Січень » 2 » Різдвяне послання
Різдвяне послання

Митрополита Івано-Франківського і Галицького

ІОАСАФА

чесному духовенству, чернецтву і всім вірним Івано-Франківської єпархії
Української Православної Церкви
Київського Патріархату

ХРИСТОС РОЖДАЄТЬСЯ !

Дорогі і возлюблені у Христі духовні отці, ченці і черниці, брати і сестри!

Пройшло більше двох тисячоліть від часу тієї єдиної і благословенної ночі, в якій засіяло для світу Сонце Божественної правди - у Вифлеємі народився Христос Спаситель. Настав світлий і радісний празник Різдва Христового! У наших родинах і храмах Божих ми прославляємо Спасителя, Який прийшов у наш світ. Радісна і свята євангельська звістка про те, що "народився... в місті Давидовому Спаситель, Який є Христос Господь" (Лк. 2, 11), незважаючи на плин часу, зберігає незмінною свою новизну і силу.

"Слава в вишніх Богу, і на землі мир, в людях благовоління" (Лк. 2, 14), – устами і серцем повторюємо ми цю дивну пісню, якою Ангели Божі провіщали пастухам у Різдвяну ніч. "І Слово стало плоттю" (Ін. 1, 14) – Син Божий, співбезпочатковий Отцю і Святому Духу став чоловіком, воплотившись від Духа Святого і Марії Діви.

"Таїнство дивне бачу і преславне", – оспівує Церква. Дивно! Сам Бог став плоттю. Сам Бог споживав нашу їжу, лежав у яслах. Невмістимий небесами ходив стопами по землі і по воді. Народившись у Вифлеємі "нас ради людей і нашого ради спасіння", Господь народжується в серці кожної людини, просвічує Своїм світлом, дарує людині безцінний скарб віри. Вся земля, вода і повітря – все освячено втіленим Сином Божим. Та особливо улюблені для Нього є самі люди, душу і тіло яких Він прийняв. Він у них, а вони в Ньому.

Очікуючи і передбачаючи пришестя Месії, пророк Ісая викликує: "З нами Бог!" (Іс. 8: 10). Його богодухновенні слова і донині є джерелом невимовної радості для мільйонів християн.

У ці святочні різдвяні дні я молюсь за весь український народ, за кожного із вас, за усіх тих, які сьогодні в цьому храмі стоять на молитві перед народженим Христом. Молюсь за тих, які в темницях, щоби і їх Господь Спаситель просвітив світлом істини. Молюсь за тих, що в лікарнях і у війську перебувають.

У цей Різдвяний і святочний для кожного християнина день не повинно бути місця скорботі там, де відбувається народження Життя, яке знищивши страх перед смертю, дарує нам радість отримання обіцяної вічності. У наш час людина має особливу потребу в світлі вчення Христового, тому тільки це світло може показати їй істинний шлях, відкрити сенс життя, вивести із прірви злоби, неправди, байдужності і страждання. Тож будемо у своєму житті старатися бути достойними послідовниками свого Господа і вірними членами Його Святої Церкви, яку Він заснував.

Часи, в які ми живемо, воістину важкі. Нашій батьківщині і всьому світу все більше і більше загрожують наслідки людської ненажерливості. Шлях, яким іде світ, піддається загрозі з боку темряви, породженої корупцією, насиллям, несправедливістю і бідністю. Людство пожинає плоди свого віддалення від Бога, дозволивши воцаритися гріху і витіснивши на узбіччя життя любов і правду.

Але не будемо впадати у відчай! Погляньте, для нас знову, як і в минулі роки, засяяла Вифлеємська зірка. "Христос для нас народився".

Дорогі духовні отці, брати і сестри! З любов'ю і радістю поздоровляю вас з великим і спасительним святом Різдва Христового і Новим 2017 роком! Хай буде для всіх вас Новий Рік мирним і благословенним! Хочу від всього серця подякувати духовним отцям, монахам і монахиням, усім вам за посильну працю на славу Божу, на благо нашої Святої Церкви й українського народу. Вірю, що Господь допоможе нам пройти всі випробування, які випали на нашу долю, і дарує благоденственне і мирне життя.

ХРИСТОС НАРОДИВСЯ! СЛАВІМО ЙОГО!

ІОАСАФ
Митрополит Івано-Франківський і Галицький