Головна » 2016 » Січень » 1 » Різдвяне послання

митрополита
Івано-Франківського і Галицького
ІОАСАФА

Всечесному духовенству, чернецтву та боголюбивим братам і сестрам нашої Святої Української Православної Церкви Київського Патріархату на Прикарпатті

ХРИСТОС РОЖДАЄТЬСЯ !

Возлюблені в Христі духоносні отці, всечесні ченці і черниці, дорогі брати і сестри!

Сьогодні ми з Вами святкуємо Різдво Христове - велике свято Божественної любові до нас, не завжди покірливих і смиренних, воістину святкуємо свято миру і благовоління Божого. Господь зійшов з небес на землю, воплотившись від Святого Духа і Приснодіви Марії, прийняв і обновив людську природу, відновив повноту спілкування між Богом і людиною. "Слово стало плоттю, Син Божий, співбезначальний Богу Отцю і Духу Святому, став чоловіком". Дивне, непостежиме для людського розуму і спасительне таїнство! Бог – прийняв плоть по людській природі, безтілесний – став чоловіком, не перестаючи бути Богом. Прославляючи велике чудо Боговтілення, ми усвідомлюємо що з пришестям у світ Христа Спасителя людині була дарована благодатна можливість побороти свою недосконалість і гріховність, усвідомити Бога своїм Отцем, Який благословляє і освячує нас, як сказав Спаситель світу: "Я з вами у всі дні до кінця віку" (Мф. 28, 20). Тому торжественно оспівуючи і прославляючи в різдвяних піснеспівах і колядках Різдво Христове, ми звертаємо свій погляд знову і знову на минулий рік, дякуємо Господу за всі Його милості і просимо Його благословення на наступаючий. Чим ми можемо подякувати Спасителю Христу за таку безкінечну Його до нас Божественну любов? Ні чим іншим, як тільки любов'ю до Христа - Спасителя і до ближнього свого. Всяке творіння принесло Йому свій дар, свою подяку: небо – зірку, земля – печеру, пустиня – яслі у вертепі, Ангели – славослів'я, пастухи – благоговійне поклоніння, волхви – саме дорогоцінне, що було у них – золото, ливан і смирну. Хто першими удостоїлись радісної звістки про Різдво Христове? Не багаті і знатні, а бідні і смиренні вифлиємські пастухи, багатство яких складалося з великої віри, надії на Спасителя - Месію. Коли у вифлиємській печері засіяло небесне світло і прозвучали слова прекрасної і нечуваної до цього людьми ангельської пісні: "Слава в вишніх Богу, і на землі мир: в людях благоговіння" , - бідні вифлиємські пастухи і премудрі волхви із Сходу поспішили до народженого Божественного Немовляти. Єдинородний Син Божий, прийнявши людську подобу від Пресвятої Діви Марії, народився в бідній печері, а не в царських палатах. Його першим пристановищем був не палац, а вертеп, печера для овець, прості яслі були Його колискою, солома - постіллю, а бідні пелени - одежею. Народившись у печері Господь цим викрив основні недуги, які домінують над родом людським: ,,похіть плоті, похіть очей і гординя" (Ін. 2, 16) і показати, що спасіння, гідність і щастя не залежать від розкоші, багатства і положення, а залежать, перш за все від смиренного і покірливого серця. ,,Навчіться від Мене, бо Я покірливий є і смиренний серцем і знайдете спокій душам вашим" (Мф. 11, 29) , – заповідає нам Сам Господь наш Ісус Христос. І подай Господи, щоби усі ми, православні християни, цю святу заповідь Божу по Його великій милості, допомозі і Всесвятій волі навчилися виконувати, і щоби на нас завжди сповнювалось значення ангельських слів, які ми сьогодні всією нашою Святою Православною Церквою і кожною громадою зокрема виголошуємо: "Слава в вишніх Богу і на землі мир, в людях благоговіння". Більше 2000 років звучить це ангельське славослів'я яке закликає людей до любові, миру і злагоди - але світ лежить у злі і не чує, і не хоче чути Божий заклик. На Донбасі продовжується війна, там гинуть наші кращі сини, цвіт нашої землі, які жертовно служать Вітчизні. А в Україні і надалі зберігається високий рівень корупції, яка пронизує все українське суспільство, а сформований після Революції Гідності уряд України не надто поспішає її долати. Замість того, щоби повести нещадну боротьбу з корупцією, незалежно від політичної партії чи особистого уподобання, і почати реальні, а не віртуальні реформи влада фактично прикриває всіх корумпованих посадовців та олігархів, невиправдано піднімає ціни на енергоносії, економіка падає, олігархи стають все багатшими, а українці все біднішими. Тому, святкуючи Різдво Господа нашого Ісуса Христа, в наших серцях не згасає тривога за нашу Вітчизну, за наше і наших дітей майбутнє. В українському суспільстві відчувається хвилювання за долю України, тому до слів: "Христос рождається, славте Його", хочеться додати: "Та возсіяє і нам світ Твій присносущний". Духовно розділюючи з вами радість вселенського торжества, сердечно поздоровляю всіх вас з святом Різдва Христового. Бажаю вам, возлюблені духовні отці, любі моєму серцю брати і сестри, дбайливо зберігати в серцях ваших невгасиме світло вифлиємського великого свята, зберігати та утверджувати віру православну, віру наших дідів і прадідів і гарячу любов до Спасителя нашого. Вітаю всіх жителів нашого Богоспасаємого Прикарпатського Краю з Новим 2016 роком і Різдвом Христовим, у своїх молитвах прошу Господа нашого Ісуса Христа щоби Він дарував кожному із Вас своє благословення, укріпив Ваші душевні і тілесні сили а Україні нашій подав мир та процвітання.

Христос народився ! Славіте Його !

Милістю Божою
ІОАСАФ митрополит Івано-Франківський і Галицький