Івано-Франківсько-Галицька єпархія Православної Церкви України

Hram.Lviv.Ua - православний веб-портал для молодої людини, яка шукає Бога, сенсу в своєму житті та відповіді на складні хвилюючі питання

Головна » 2010 » Грудень » 4 » Престольне свято у Прутівці
Престольне свято у Прутівці
4 грудня, в день Введення в храм Пречистої Діви Марії, свій храмовий день святкує село Прутівка. Але цьогоріч прутівська святиня - ювілярка, виповнюється 100 років від побудови й освячення Свято-Введенської церкви, яка своєю архітектурою не перестає милувати око кожного, хто повз неї проходить, а своєю надзвичайною акустикою зачаровує всіх, хто в ній моляться.
На запрошення настоятеля парафії протоієрея Миколи Курилюка радість свята приїхав розділити архієпископ Івано-Франківський і Галицький ІОАСАФ, який очолив урочисту Божественну літургію.

Високопреосвященному владиці співслужили благочинний Снятинського деканату прот. Михаїл Марусяк, настоятель прот. Микола Курилюк, настоятель Свято-Параскевського кафедрального собору м. Чернівці прот. Микола Семелюк, а також численне духовенство Снятинського деканату.

На запричасному до парафіян і гостей прутівської святині з проповіддю звернувся Снятинський декан прот. Михаїл Марусяк, який зосередив увагу слухачів на значенні свята Введення в храм Пресвятої Богородиці.

На прикладі цього свята проповідник закликав усіх вірян іти вслід Пречистій Діві Марії, наголосивши, яке особливе значення в житті кожної людини повинен мати храм Божий.

Після завершення літургії до всіх присутніх звернувся архієпископ Іоасаф, який у своїй проповіді наголосив на важливості тієї події, яку сьогодні святкуємо, у контексті історії людства загалом і села Прутівка зокрема. Владика переконливо побажав парафіянам бути гідними нащадками дідів-прадідів, які століття назад побудували такий величний храм. "Найважливіше, - наголосив архієрей, - щоб у цьому храмі завжди лунала молитва, був чутний церковний спів". До речі, надзвичайно схвально оцінив владика Іоасаф прутівський церковний хор і щиро подякував їм за мелодійне і молитовне звучання.

Далі слова вдячності виголосив отець-настоятель, відмітивши, якими важливими для нас усіх є труди і старання нашого правлячого архієрея. Отець Микола провів певну паралель із подіями столітньої давнини, наголосивши, що ми, як і наші діди-прадіди, які звели такий чудовий храм, трудимося на славу Божу, для зміцнення і утвердження Української держави і Помісної Церкви українського народу.
Святкове богослужіння завершилося уставним многоліттям.

Тут можна переглянути фоторепортаж святкового богослужіння

Категорія: З життя деканату | Переглядів: 2338 | Додав: admin | Теги: | Рейтинг: 5.0/1
«  Грудень 2010  »

прот. Микола Марусяк © 2021