Головна » 2019 » Січень » 11 » Подячний молебень і "круглий стіл" з нагоди підписання і вручення Православній Церкві України Томосу

У п'ятницю, 11 січня, у Свято-Троїцькому соборі міста Снятина було звершено урочистий подячний молебень, приурочений підписанню і врученню Українській Церкві Патріаршого і Синодального Томосу про автокефалію. Богослужіння очолив Снятинський благочинний, настоятель собору прот. Михайло Марусяк у співслужінні понад двадцяти священиків Снятинського деканату. Разом із духовенством у храмі молилися: голова Снятинської РДА Богдан Свіщовський, голова Снятинської районної ради Іван Угрин, міський голова Снятина Анатолій Шумко, керівники структурних підрозділів РДА, районної та міської рад. Богослужіння супроводжувалося злагодженим співом хору студентів-богословів філософсько-теологічного факультету ЧНУ ім. Ю. Федьковича під керівництвом Романа Марчишака.

Після молебню у Малому залі Снятинської РДА було проведено "круглий стіл", приурочений останнім доленосним подіям суспільно-церковного життя.

Під час проведеного заходу порушувалася низка важливих питань. Зокрема прот. Михайло Марусяк зазначив, що підписання і вручення Томосу Православій Церкві України є надзвичайно важливою подією не лише церковного, але і суспільного рівня, адже релігія - це душа суспільства. Якщо здорова душа, тоді буде здорове і тіло.

Прот. Михайло Мизюк зробив короткий екскурс в історію, продемонструвавши всім присутнім, які були передумови втрати Українською Церквою незалежності і які є підстави тепер відновити історичну справедливість. Доповідач підкреслив виняткове значення незалежної Української Церкви у питанні консолідації українського соціуму і закликав усіх свідомих українців до єднання навколо Київського престолу в лоні єдиної Помісної Православної Церкви.

Своїми враженнями про зміни, які відбулися у ставленні інших Православних Церков до українських вірян, поділився прот. Василь Руданець, який уже після Всеукраїнського об'єднавчого собору мав нагоду побувати на Святій Горі Афон. Там, де до недавнього часу представників УПЦ КП називали неканонічними і безблагодатними, зараз радо приймають, а найважливіше - дозволяють приймати Святе Причастя, що для прочан є надзвичайно цінно, адже це - кульмінація паломницької поїздки.

Упродовж роботи "круглого столу" від присутніх звучали і запитання, і пропозиції, і заклики, і побажання. Ішлося про необхідність співпраці влади і Церкви, частішого проведення подібних заходів, про важливість заклику і реалізації на практиці справжньої християнської любові між усіма тощо.

Наприкінці заходу очільники району Богдан Свіщовський та Іван Угрин ще раз привітали всіх священиків, а в їх особі і всіх вірян Снятинщини із Різдвом Христовим і врученням Томосу, побажали, аби ці події дали новий поштовх для подальшого єднання українців і процвітання нашої держави.

На завершення "круглого столу" всі присутні заколядували "Нова радість стала", ту колядку, яка в умовах сучасних подій набула подвійного значення, адже вона особливо урочисто прозвучала 5 січня у Константинополі після підписання Патріархом Варфоломієм довгоочікуваного Томосу.

Категорія: Церква і суспільство | Переглядів: 729 | Додав: admin | Теги: | Рейтинг: 5.0/5
«  Січень 2019  »

прот. Микола Марусяк © 2019