Головна » 2019 » Вересень » 12 » Піша проща до "Темної каплиці" на Галицькому гостинці
Піша проща до "Темної каплиці" на Галицькому гостинці

9 вересня, напередодні свята знайдення мощей преподобного Іова Почаївського, від Свято-Троїцького собору в місті Снятині була звершена піша проща до храму на честь Почаївської ікони Божої Матері ("Темна каплиця"), що поблизу села Задубрівці.

Перед початком паломницької подорожі прочани помолилися в соборі, попросивши Божого благословення і молитовної підтримки від Пресвятої Богородиці і прп. Іова Почаївського.

Від собору в Снятині вирушила група 60 чоловік під духовним проводом священників - прот. Любомира Куцака, прот. Тараса Дмитрука і прот. Миколи Марусяка.

По дорозі до паломницького гурту долучалося чимало нових прочан, так що до Задубрівців прийшла група зі 120 чоловік.

Упродовж усього шляху прочани молилися спільно і кожен особисто, слухали і вслухалися у слова євангельських уривків, роздумували над актуальними духовними проблемами, а також училися помічати навколо себе людей, підтримувати слабших, відчувати підтримку сильніших, ставати єдиною християнською родиною.

У Будилові з ініціативи настоятеля о.Любомира Куцака і за сприяння небайдужих людей прочани змогли трохи відпочити і скуштувати гостинців, якими їх пригощали.

У Белелуї паломницька група поповнилася новими прочанами на чолі зі своїм настоятелем прот. Іваном Курилюком.

У цьому селі також пригощали паломників, і хоча до кінцевої мети залишалося зовсім небагато, короткий відпочинок і невеликий "перекус" були цілком доречними.

Отримуючи підтримку від небайдужих людей чи в Белелуї, чи в Будилові, прочани не обмежувалися лише формальним "Дякую!", а випрошували для них у Бога рясних благословень і "Многих літ".

Біля "Темної каплиці", куди прочани прийшли вже під вечір, їх зустрів настоятель прот. Павло Захарук, який запросив усіх узяти участь у святкових богослужіннях.

На святкове богослужіння завітали й інші прочани, які теж долали шлях пішки: із Ганьківців, Красноставців, Вовчківців, Олешкова. Особливої святковості додала група паломників із Чернівців - викладачі і студенти філософсько-теологічного факультету Чернівецького національного університету ім. Ю.Федьковича, які приїхали, аби розділити радість урочистого свята і своїм молитовним співом підсилити духовне піднесення всіх прочан.

Після вечірньої відправи і читання Акафіста прп. Іову Почаївському всіх паломників запросили до Свято-Миколаївського храму Задубрівців, де було звершено молебень.

Дружня громада Задубрівців приготувала для прочан смачну вечерю, під час якої о.Павло Захарук спілкувався з паломниками, розповідав історію "Темної каплиці" і всіх святинь, які тут глибоко шануються.

О 22.00 год. в храму Почаївської ікони було звершене молитовне правило до Святого Причастя, а ближче до опівночі розпочалася Рання.

Під час Божественної Літургії майже всі прочани приступили до Таїнства Сповіді і причастилися Тіла і Крові Господньої.

Наприкінці нічного богослужіння прот. Микола Лагодич, клірик Трьохсвятительського університетського храму, доцент кафедри культурології, релігієзнавства та теології ЧНУ, який очолював святкову відправу, привітав усіх присутніх зі святом і закликав пам'ятати, що найяскравішим свідченням нашої віри у Воскреслого Христа має бути участь у Таїнстві Євхаристії, коли ми причащаємось Його Найсвятішого Тіла і Крові.

На завершення настоятель - отець Павло Захарук щиро подякував священнослужителям (у богослужінні взяло участь 23 священники і 2 диякони) і всім прочанам, що завітали на святкову службу, і побажав неустанної молитовної підтримки від Пресвятої Богородиці і прп. Іова Почаївського. Божественна Літургія завершилася багатоголосим "Многоліттям".

Після спільної світлини паломники повернулися додому: виснажені, невиспані, але щасливі і духовно збагачені.

Категорія: З життя деканату | Переглядів: 800 | Додав: admin | Теги: | Рейтинг: 5.0/1
«  Вересень 2019  »

прот. Микола Марусяк © 2019