Головна » 2016 » Липень » 9 » Патріарх Філарет молився в Манявському монастирі
Патріарх Філарет молився в Манявському монастирі

7 липня Православна Церква святкує Різдво Іоана Хрестителя, а Українська Церква в цей день вшановує ще преподобних Іова і Феодосія, засновників Манявського монастиря. Щороку в цей день до древньої обителі в Маняві збираються тисячі вірян.

Цьогорічне святкування у Хрестовоздвиженському монастирі очолив Предстоятель Української Православної Церкви Київського Патріархату Святійший Патріарх Філарет, який прибув на Прикарпаття напередодні на запрошення Митрополита Івано-Франківського і Галицького Іоасафа.

За Божественною Літургією, яка звершувалася у літньому храмі прпп. Іова і Феодосія, Святійшому Владиці співслужили:митрополит Львівський і Сокальський Димитрій, митрополит Івано-Франківський і Галицький Іоасаф, митрополит Чернівецький і Буковинський Данило, архієпископ Тернопільський, Кременецький і Бучацький Нестор, архієпископ Дрогобицький і Самбірський Яків, єпископ Луганський і Старобільський Афанасій, єпископ Тернопільський і Теребовлянський Павло, єпископ Дніпропетровський і Криворізький Симеон, єпископ Ужгородський і Закарпатський Варсонофій, єпископ Іоан (Бойчук), братія обителі на чолі з ігуменом Феогностом, духовенство Івано-Франківської та інших єпархій.

Разом із собором духовенства молилися священики Снятинського деканату: благочинний прот. Михайло Марусяк, прот. Степан Гуменяк, прот. Василь Захарук, прот. Василь Руданець, прот. Юрій Грабовецький, прот. Тарас Дмитрук, прот. Микола Марусяк, прот. Микола Борчук, прот. Богдан Близнюк, прот. Роман Близнюк, свящ. Павло Захарук і свящ. Дмитро Джус.

На богослужінні були присутні очільники області - голова Івано-Франківської ОДА Олег Гончарук і голова облради Олександр Сич, голови райдержадміністрацій і районних рад, в тому числі і Снятинського району Богдан Свіщовський та Іван Угрин.

На Патріаршу прощу до Маняви цього року прибула велика кількість вірян, так що все монастирське подвір'я було заповнене молільниками.

Після Літургії було звершено молебень до святого Іоана Предтечі та преподобних Іова та Феодосія Манявських.

Завершилося святкове богослужіння уставним мнологіттям, після чого братія обителі запросила гостей скуштувати монастирську трапезу.

Категорія: З життя Церкви | Переглядів: 471 | Додав: admin | Теги: | Рейтинг: 5.0/6

«  Липень 2016  »