Головна » 2019 » Квітень » 26 » Пасхальне вітання

Православної Церкви України
на Снятинщині

Христос Воскрес!

Цей день, що його створив Господь, радіймо і веселімося в нім

Радіймо й веселімося цього дня, бо переможена смерть – найжахливіше зло, яке увійшло у світ через гріх людини. Радіймо, бо попереду не смерть, а вічне життя не тільки душі, але й померлого тіла, яке у свій час воскресне саме таким, з яким воскрес Христос. Радіймо, а водночас пам’ятаймо, що цей день створив для нас Господь ціною Свого приниження, страждань і ганебної смерті на хресті. І все це заради того, щоб людину, яка розпинає Його своїми гріхами, своєю зухвалістю, гордістю, грошолюбством, владолюбством, врятувати від смерті.

Радість перемоги над смертю сповіщає Божий вісник, ангел, насамперед жінкам-мироносицям, а через них усьому людству. Чому саме їм, а не апостолам? Чому не сповіщає первосвященикові, членам синедріону, начальникам єврейського народу? Колись жінка в особі нашої праматері Єви, спокусившись обіцянками змія-диявола, принесла у світ смертоносну звістку: спокусила свого чоловіка з'їсти плоду від дерева пізнання добра і зла – і з цією звісткою принесла у світ смерть. Тепер жінка завдяки щирій любові до Спасителя, якою перемагає всякий людський страх, несе у світ спасенну звістку. Її сповіщають жінкам небесні вісники, щоб вони понесли чоловікам уже не смертоносну звістку, а життєдайну: смерть переможена – Христос смертю смерть подолав. Тому й апостол Павло з піднесенням виголошує: "Смерте! Де твоє жало? Пекло! Де твоя перемога?.. Дяка Богові, Який дав нам перемогу через Господа нашого Ісуса Христа" (1 Кор. 15, 55. 57).

Чому не отримали цієї звістки начальники юдейського народу, юдейський первосвященик? По-перше, вони отримали цю звістку від сторожі, але не бажали її сприймати. Навпаки, дали багато грошей воїнам, щоб ті розпускали плітки, що Христос нібито не воскрес, а учні вночі викрали Його. По-друге, вони не могли сприймати цю звістку, бо прагнули не майбутнього небесного, а вже негайно земного добробуту: багатства, слави, вседозволеності.

Чи всі наші співвітчизники відчули цієї Пасхальної ночі Великодню радість? Чи відвалив Ангел камінь байдужості, гордості, самозахоплення від сердець їхніх? Чи відчули, що їхні серця стали сьогодні гробом, із якого Христос воскрес? Чи у всіх на чільному місці доля нашої Церкви і її незалежність, доля України і її воля й місце у світі, чи власні амбіції прикували нагробний камінь до серця? Чи не уподібнюється сьогодні дехто до тих старозавітних, які під Хрестом ділили одяг Спасителя й кидали жереб, а сьогодні ділять Україну, бачачи перед собою тільки своїх кумирів і власну вигоду? Тож нехай Ангел Божий відвалить той важкий камінь від їхніх сердець, щоб вони воскресли духовно й відчули Пасхальну радість.

Нехай нашу християнську віру засвідчить щира християнська жертовна любов до своєї Церкви, яка з ласки Божої воскресла і стала рівною серед рівних, до України, яку розпинали й хочуть розпинати, але є і буде вільною серед вільних, а насамперед до тих, котрі поряд з нами: до знедолених, хворих, самотніх. Провідаймо їх із Пасхальним освяченим яйцем, яке знаменує життя, принесімо їм свою любов і щире Пасхальне вітання, повторюючи в душі Великодні піснеспіви: "Один одного обіймімо; промовмо: "Браття!" І тим, що ненавидять нас, простім усе ради Воскресіння". А воскреслий Спаситель, Який із любов'ю до грішної людини перетерпів хрест і смертю смерть переміг, нехай Своєю любов'ю надихає на християнську мудрість нашу земну владу, оберігає українських воїнів від ран смерті, звільнить невільників, дарує мир Україні.

У ці святі Пасхальні дні щиро вітаю Всечесних отців і всю паству Православної Церкви України на Снятинщині, духовенство і вірних УГКЦ, Голову райдержадміністрації, Голову районної Ради, міського Голову, всіх представників влади. Нехай Воскреслий Христос перебуває посеред нас у ці святкові дні і по всі дні нашого життя, благословить душевним спокоєм і пасхальною радістю.

Воістину Христос воскрес!

Протоієрей Михайло Марусяк, доктор богословських наук,