Головна » 2018 » Квітень » 6 » Пасхальне вітання

Київського Патріархату
на Снятинщині

ХРИСТОС ВОСКРЕС!

Воскресіння день, просвітімся торжеством і один одного обіймімо; промовмо: "Браття!" І тим, що ненавидять нас, простім усе ради Воскресіння.

Розгорнувши Книгу книг, Біблію, читаємо: "Сказав Бог: створімо людину за образом Нашим і за подобою Нашою… І створив Бог людину за образом Своїм, за образом Божим створив її" (Бут. 1, 26-27). Усе, що було створено Богом раніше, творилося для людини. І коли були готові умови для її блаженного життя, аж тоді сказав Бог: "Створімо людину". А заклавши в людину Свій образ, Бог дає їй необхідні засоби, щоби вона уподібнилася своєму Творцеві й була безсмертною. І такими засобами є розум, почуття і воля: розумом пізнавати Бога, світ і саму себе, чистими почуттями любити Бога й усе творіння Боже, а волею керувати розумом і почуттями, водночас поєднуючи свою волю з волею свого Творця.

Однак людина, відійшовши від Бога, спокусилася принадами змія-диявола і спотворила безцінні дари: розум, почуття і волю. Розум перетворився на лукаву хитрість, почуття чистої любові – на бруд, ненависть, заздрість, а воля спрямувалася всупереч волі Божій. А ким є Бог для людини? "Я є шлях, істина і життя" (Ін. 14, 6), – сказав Господь. Отже, відійшовши від Бога, людина зійшла з дороги, що веде до Бога й вічного блаженства, замість перебування в істині й праведності, опинилася в безодні зла й неправди, а найжахливіше те, що, відійшовши від Джерела життя, отримала смерть.

Вийти з безодні гріха і зла, звільнитися від прокляття, яке людина накликала на себе через своє свавілля, сама не в змозі. Це може зробити тільки Бог Своєю волею й неосяжною любов'ю. Щоби звільнити нас від зла, щоби зняти прокляття, яке впало на світ через гріх, Бог із любові до грішної людини взяв на Себе її природу, спотворену гріхом, і добровільно страждав заради перемоги над гріхом і нашого спасіння. Адже для того, щоби звільнити людину від смерті спочатку духовної, а потім тілесної, щоб дарувати їй безсмертя, необхідно було Богові в людській природі померти, щоби перемогти смерть. Тому ми сьогодні співаємо: "Смертю смерть подолав".

Уся наша віра ґрунтується на Воскресінні Ісуса Христа. Без Воскресіння Христового не може бути християнства. Апостол Павло каже: "Якщо Христос не воскрес, то віра ваша марна: ви ще у гріхах... Але Христос воскрес з мертвих, первісток серед померлих" (1 Кор. 15, 17-20). Отже, ми маємо пам'ятати, що у визначений Богом час воскреснуть усі: і мертві, і живі, однак доля у всіх буде різною. Одні отримають вічне блаженство у Царстві Христовому, а другі – вічні муки у царстві зла. Адже сенс земного життя полягає в тому, щоби людина своєю волею обирала для себе своє майбутнє, вдосконалюючи колись отримані неоціненні дари: розум, почуття і волю. Хочеш, людино, мати вічне блаженство, обирай віру і любов до Бога та ближніх. А не хочеш – твоя воля. Сьогодні Христос Своїм Воскресінням дарує воскресіння нам, свого часу воскреснуть усі люди, незалежно від того, хочуть вони цього чи не хочуть, вірять вони в це чи не вірять.

Нехай нашу християнську віру засвідчує насамперед щира християнська жертовна любов до всіх, особливо до знедолених, хворих, самотніх. Провідаймо їх із Пасхальним освяченим яйцем, яке знаменує життя, принесімо їм свою любов і щире Великоднє вітання, адже ми сьогодні співаємо: "Воскресіння день, просвітімся торжеством і один одного обіймімо; промовмо: "Браття!" І тим, що ненавидять нас, простім усе ради Воскресіння". А воскреслий Спаситель, Який із любов'ю до грішної людини перетерпів хрест і смертю смерть переміг, нехай Своєю любов'ю надихає на християнську мудрість нашу земну владу, оберігає українських воїнів від ран смерті, звільнить невільників, дарує мир Україні.

У ці святі Пасхальні дні щиро вітаю Всечесних отців і всю паству Київського Патріархату Снятинщини, духовенство і вірних УГКЦ, райдержадміністрацію, Голову районної Ради, міського Голову, всіх представників влади. Нехай Воскреслий Христос перебуває посеред нас у ці святкові дні і по всі дні нашого життя, благословить душевним спокоєм і пасхальною радістю.

Воістину Христос воскрес!

Протоієрей Михайло Марусяк,