Головна » 2016 » Квітень » 29 » Пасхальне вітання

Київського Патріархату
на Снятинщині

ХРИСТОС ВОСКРЕС!

"Цей день, що його створив Господь, радіймо і веселімося в нім"

Це особливий день, бо не ми його влаштували для себе, щоб радіти й веселитися. Цей день створив для нас Господь. Як і якою ціною? Ціною Свого приниження. Заради цього дня Він приходить на землю у вигляді немічного Немовляти, взявши на Себе спотворену гріхом людську природу, і в цій природі, у людському тілі приймає все, що було визначено для людини Його Законом. Заради цього дня Він терпить над Собою людську наругу, щоб людину звільнити від наруги диявола й вічної загибелі. Заради цього дня Він добровільно несе Свій хрест на Голгофу, віддає Себе на розп’яття, на ганебну і жахливу смерть, щоб людину, яка розпинає Його своїми гріхами, своєю зухвалістю, гордістю, грошолюбством, владолюбством, врятувати від смерті.

Радіймо і веселімося цього дня, бо сьогодні переможена смерть – найжахливіше зло, яке увійшло у світ через гріхопадіння людини. Попереду не смерть, не загибель, не знищення, а інше – вічне життя, причому життя не тільки душі, але й померлого тіла, яке у свій час воскресне саме таким, з яким воскрес Христос. Усе це – незбагненне для людського розуму, але воскресіння мертвих тіл буде, бо Христос воскрес і став початком нашого загального воскресіння. Тож сьогодні Своїм Воскресінням Він дає нам новий закон – закон воскресіння людства, за яким у свій час воскреснуть усі люди, незалежно від того, хочуть вони цього чи не хочуть, вірять вони в це чи не вірять.

Тому Господь говорив колись юдеям: "Коли не вірите Мені, вірте ділам Моїм" (Ін. 10, 38). "Якщо ж ні, то вірте Мені за самими ділами" (Ін. 14, 11). Так, Він закликав і зараз закликає до віри невіруючих і байдужих. Чим сьогодні Він спонукає нас до віри, якими справами? Насамперед благодатним вогнем, що являється на Його гробі напередодні Воскресіння, щоби ми змогли усвідомити сутність Жертви Спасителя, Його страждання і Голгофський Хрест, щоби побачили в ранах Христа кожен свої гріхи (не абстрактного людства, а кожного з нас), щоб у благодатному вогні побачили любов Ісуса до кожного з нас і відкинули все своє попереднє гріховне життя. Але, на жаль, людина і це надзвичайне і дивне явище спотворила: обоготворила сам вогонь. Ми кланяємося вогню, а не ранам Христовим, причиною яких є наші гріхи, не Хресту, завдяки якому з нас знято вічне прокляття, не Воскресінню Ісуса Христа, яким переможена смерть і нам дарується вічне життя. Коли немає вогню любові до Бога і до ближніх у серці, коли немає відчуття полум’я своєї гріховності перед святістю Спасителя, то навіщо той матеріальний вогонь? Яка його цінність? Адже Господь дає його на Своєму гробі не для обоготворення, а тільки для підтвердження Своєї Божественної могутності й любові до грішної людини.

Тож нехай із воскресінням Христовим воскресне і наша віра. Особливо тепер, коли Україна, наш народ терпить важкі випробовування. Але Христос, перемігши смертю смерть, переможе і зло, яке терпить наша держава. Він сьогодні звертається до кожного з нас: "Нехай не тривожиться серце ваше; віруйте в Бога і в Мене віруйте" (Ін. 14, 1). Він нас сьогодні хоче втішити словами: "Я з вами по всі дні, до кінця віку" (Мф. 28, 20). Аби тільки ми не охололи вірою, не замінили істинну духовність псевдодуховністю.

Нехай нашу християнську віру засвідчить щира християнська жертовна любов до всіх, насамперед до знедолених, хворих, самотніх. Провідаймо їх і з Пасхальним освяченим яйцем, яке знаменує життя, принесімо їм свою любов і щире Пасхальне вітання, повторюючи в душі Великодні піснеспіви: "Один одного обіймімо; промовмо: "Браття!" І тим, що ненавидять нас, простім усе ради Воскресіння".

У ці святі Пасхальні дні щиро вітаю Всечесних отців і всю паству Київського Патріархату Снятинщини, духовенство і вірних УГКЦ, райдержадміністрацію, Голову районної Ради, міського Голову, всіх представників влади. Нехай Воскреслий Христос перебуває посеред нас у ці святкові дні і по всі дні нашого життя, благословить душевним спокоєм і пасхальною радістю.

ВОІСТИНУ ХРИСТОС ВОСКРЕС!

Протоієрей Михайло Марусяк,