Івано-Франківсько-Галицька єпархія Православної Церкви України

Hram.Lviv.Ua - православний веб-портал для молодої людини, яка шукає Бога, сенсу в своєму житті та відповіді на складні хвилюючі питання

Головна » 2021 » Квітень » 30 » Пасхальне послання
Пасхальне послання

ЙОГО ВИСОКОПРЕОСВЯЩЕНСТВА
МИТРОПОЛИТА ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОГО І ГАЛИЦЬКОГО
ІОАСАФА

духовним пастирям, монашеству і всім вірним Української Православної Церкви на Прикарпатті

Дорогі у Христі боголюбиві духовні отці, монахи і монахині, благочестиві жителі Богом благословенного Прикарпаття, звіщаю всім вам велику радість !

Христос воскрес!

Возлюблені в Господі всечесні отці, брати і сестри! Сьогоднішнє торжество - не просто одне зі свят у нашому церковному календарі. "Свято свят і торжество з торжеств" – так називає Свята Православна Церква день Пасхи Христової.

В день Світлого Христового Воскресіння, рано вранці, святі Жони-Мироносиці прийшли до Живоносного Гробу, де було Тіло їх Божественного Вчителя і Господа, але вони побачили Гріб порожнім.

Ангел Божий, що сидів на камені, своїми словами привів у радість засмучені серця святих Жінок-Мироносиць. "... Не бійтеся, – сказав Ангел, – бо знаю, що ви шукаєте Ісуса розп'ятого; Його немає тут – Він воскрес". Той, Хто був народжений і Пречистою Дівою Марією, Той, Хто важко і безвинно страждав, був розіп'ятий і помер на хресті посеред двох розбійників. Той першим з усіх людей воскрес із мертвих. "Він воскрес, як сказав" (Мф. 28: 6). Гробниця порожня. У ній залишилися лише пелени, в які було загорнуто Його тіло. Знищивши тілесну смерть, Христос обіцяв вічне життя, але не як безкінечне продовження земного, а як Преображення всієї людської сутності, коли саме тіло отримає нові властивості.

Своїми стражданнями, хресною смертю і Своїм преславним Воскресінням Господь наш Ісус Христос примирив нас із Богом, освятив людську природу, відновив її і спас від смерті, прийнявши її у вічне спілкування з Собою. У Воскресінні Господа нам явлено прообраз і нашого майбутнього воскресіння. У майбутньому Царстві Небесному, де не буде ні смерті, ні хвороби, ні розлуки, ні навіть часу, "витре Бог всяку сльозу з очей» (Откр. 21: 4), і радість буде безкінечною, а любов – вічною. Перемога Господа над смертю дає нам непохитну надію, що і ми вслід за Ним воскреснемо для нового життя.

Минулі дні Великого посту, на жаль, були наповнені не тільки молитовною тишею і радістю, але і тривогами, спокусами, в першу чергу, через продовження поширення в світі і в нашій Вітчизні згубної пошесті “коронавірусу”. І все ж, Бог "славою і честю увінчав його" (Пс.8: 6), тому людина, подолавши свою слабкість і тривогу, має можливість знову стати сильною і безсмертною, такою, якою створив її Творець. Така можливість буде надана тільки тоді, коли людина всім серцем, наповненим покаяння і довіри, довірить життя своє Богові.

Тому невпинно приносячи Богу молитви про якнайшвидше припинення цієї коронавірусної пошесті, яка спіткала все людство, постараємося і це випробування наповнити нетлінним Світлом Воскресіння Христового. Тим Світлом, яке знову прийшло в наші домівки, храми, міста і села, в наші душі і серця, освітлюючи нас.

Розділімо цю пасхальну радість з усіма, хто потребує уваги і турботи: з лікарями і хворими, з сиротами і немічними, страждаючими і одинокими. І, уподібнившись свідкам Воскресіння – святим апостолам, з вірою і відвагою будемо сповіщати близьким і далеким благу звістку про те, що воістину воскрес Христос!

Дорогі у Христі духовні пастирі, возлюблені брати і сестри, прийміть мої сердечні вітання із Святом Свят, Воскресінням Господа і Бога нашого Ісуса Христа.

Бажаю всім священикам і дияконам, монахам і монахиням, всім жителям Богоспасенного Прикарпатського Краю благодатної Божої допомоги!

Благодать Господа нашого Ісуса Христа, і любов Бога Отця, хай у всі дні життя вашого буде з усіма вами! Мир, радість духовну, здоров’я і спасіння хай дарує усім вам Воскреслий із гробу Христос Спаситель!

ХРИСТОС ВОСКРЕС!

ВОІСТИНУ ВОСКРЕС ХРИСТОС!