Головна » 2019 » Квітень » 26 » Пасхальне послання
Пасхальне послання

Митрополита Івано-Франківського і Галицького
ІОАСАФА
духовним пастирям, монашеству і всім вірним Української Православної Церкви на Прикарпатті

Дорогі у Христі духовні отці, брати і сестри нашого Богоспасаємого Прикарпаття!

Христос Воскрес!

У вечір, того дня, коли Ісус Христос воскрес із мертвих, двоє його учнів, Лука і Клеопа, йшли дорогою з Єрусалима в Емаус. Дорогою вони згадували про те, що в ці дні відбулося в Єрусалимі. І коли вони розмовляли між собою, Христос наблизився до них і пішов з ними, та вони не впізнали Його: Він показався їм одним із богомольців, які приходили на юдейську Пасху до Єрусалима. Коли вони наблизилися до Емауса, Ісус зробив вигляд, що хоче йти далі, але Лука і Клеопа стали вмовляти Його залишитися з ними, кажучи, що день уже схиляється до вечора, і Господь увійшов у дім, і залишився з ними. І коли возлежав з ними за столом, взяв хліб, благословив, переломив і подав їм. Тоді в них відкрилися очі, вони впізнали Його (Лк. 24,13-33).

Незважаючи на пізній час, учні Христові спішно повернулися до Єрусалима, де знайшли разом усіх одинадцятьох апостолів і всіх тих, які були з ними. Коли вони розповідали, як Він з’явився їм і звершив переломлення хліба, Сам Ісус став посеред них і сказав їм: “Мир вам “ і показав їм руки і ноги.

Наведені тут і наступні з’явлення Господа Своїм ученикам упродовж сорока днів (Ін. 21,1-14; Діян. 1, 3-8) склали на них незрівняне враження, і зробили їх вірними служителями і свідками Христа Воскреслого. Рибалки, побачивши Воскреслого Спасителя і прийнявши в день П’ятидесятниці благодатні Дари Святого Духа, безстрашно проповідували народам великої Римської імперії про Воскреслого Христа.

Первоверховний апостол Павло навчає, що одним із найважливіших наслідків спасенного пришестя у світ Сина Божого та Його Воскресіння з мертвих є загальне воскресіння: "В Христі всі оживуть у час пришестя Його, а померлі воскреснуть нетлінними, бо тлінному цьому належить вдягнутися в нетлінне, а смертному в безсмертя" (Кор. 15, 22-23, 52-53).

Усе, що ми маємо в своєму житті, як православні віруючі християни, найбільш радісне і найдорожче - все це дає нам Воскресіння Христове. Ми знаємо, що радість - це окраса людського життя. Нерідко вона буває. Тому наші духовні радощі невіддільні від земних. Святий Іоан Золотоустий закликає всіх нас увійти в радість Господа свого і насолодитися гостиною віри, бо Господь, будучи щедрим, приймає останнього, як і першого, віддаючи всім належне. Усі прийміть дар невичерпної ласки Божої - закликає Він! Від воскреслого Господа нам подається Божественна допомога для життя в працелюбності й побожності (2 Пет. 1, 3). До Воскресіння Христового смерть була страшною, але Спаситель переміг всякий страх і саму смерть Своїм триденним Воскресінням. Віруючий і вірний Христу чоловік зі смертю нічого не втрачає, а навпаки, отримує вічне блаженство і вічну радість в Христі Ісусі Спасителі нашому. Тому для нас християн смерть є тільки переходом від тимчасового земного життя до життя вічного, небесного.

Хай відкриється серце кожного християнина, щоби прийняти велику тайну спасіння і хай просвітиться воно світлом Божественним, щоби нам через віру зробитися синами і дочками світла і відчути Царство Боже, яке є всередині нас. Господи Боже наш, даруй нам мудрість і мужність святих, щоб і ми своїм життям заслужили почути слова з уст нашого Воскреслого Спасителя: “Радійте і веселіться, бо велика нагорода ваша на небесах” (Мф. 5,12).

Дорогі у Христі всечесні духовні отці, возлюблені брати і сестри, від усього серця вітаю вас зі святом Світлого Христового Воскресіння! Посилаю пасхальні вітання всім християнам нашого Богоспасаємого Прикарпаття. Спішу розділити пасхальну радість з кожним, хто вірує і сповідує Христа Воскреслого.

Сердечно бажаю всім священикам і дияконам, монахам і монахиням, всім жителям Івано-Франківської області благодатної Божої допомоги у всі дні життя! «Благодать Господа нашого Ісуса Христа, і любов Бога Отця хай буде з усіма вами!» (2 Кор. 13,13).

Христос Воскрес!
Воістину Христос Воскрес!