Головна » 2018 » Квітень » 6 » Пасхальне послання
Пасхальне послання

Митрополита Івано-Франківського і Галицького
Іоасафа
духовним отцям, монахам і монахиням і всій благочестивій пастві

З почуттям особливої духовної радості вітаю вас, возлюблені в Христі всечесні отці, їмості, монахи і монахині, дорогі брати і сестри, цими торжествуючими і наповненими благодатної сили словами:

Христос Воскрес!

У цю світлу пасхальну ніч ми збираємося під склепінням Божих храмів, щоб причаститися невимовною радістю, але пережитої серцем духовної радості. Її ми чекаємо як дива і приймаємо, як діти, щедро ділимося нею один з одним і зберігаємо в собі, як безцінний дар. “Я Світло для світу, – говорить Господь, – хто йде вслід за Мною, той не ходитиме в темряві, але матиме світло життя” (Ін. 8:12). Слідувати за Христом означає виконувати Його заповіді, уподібнюватися Йому в чеснотах, мати з Ним живе спілкування в ревній молитві і Божественній Євхаристії. Бути його учнем – значить мати любов до ближніх, стояти в правді до кінця, боротися з гріхом і силою Божою перемагати його.

Воскресіння Христове апостоли приймають як безсумнівний факт, як щось, що визначає все в їхньому подальшому житті. Вони перестають боятися. Ще недавно Петро убоявся, коли служниця впізнала в ньому учня Спасителя – тепер же він відкрито проповідує перед юдеями і готовий прийняти смерть. На смерть безстрашно йдуть і інші апостоли. Всі вони, крім Іоана, будуть убиті.

Апостоли, а з ними і ми, знаємо, що Воскресіння вже тут – і вмирати не страшно. Смерті більше немає. Воскресіння Христове допомагає нам зрозуміти, що християнство – не філософія, не світогляд, не система етичних норм. Це життя. Ось я знаю, що моє серце б'ється – мене можна бити, катувати, але цього знання у мене не відібрати. Також і знання про Христа воскреслого, що дарує життя вічне.

Через віру в Ісуса Христа і життя в створеній ним Церкві Його перемога над пеклом і смертю стала нашою перемогою, яку ми отримали не по заслугах, а як дар Його невимовної Божественної любові. Чи восторжествує ця перемога в нашому житті, багато в чому залежить і від нас. Справжнісіньке пекло панує в душі людини, одержимої злобою, ненавистю, роздратуванням, брехнею, лицемірством, гординею. Божественне світло сіяє в людині тоді, коли людина наповнюється любов'ю, смиренням, терпінням, правдою, коли сподобляється благодаті Духа Святого.

Заради того, щоб сповістити світові про Воскресіння Христове, були написані книги Нового Заповіту. На славу Воскресіння Христового йшли на проповідь апостоли, проливали кров мученики, здійснювали свій сміливий аскетичний подвиг преподобні, смиренно служили ближнім праведники.

Євангеліє розповідає, що Воскреслий Спаситель був упізнаний учнями в переломлені хліба (Лк. 24: 35). Подібно до того, як апостоли розділили між собою хліб у день Воскресіння Месії, поділимося і ми пасхальною радістю один з одним – і хай таїнство спілкування в любові допоможе нам зрозуміти серцем, що Христос посеред нас, і є, і буде!

У нашому житті багато скорбот і хвороб, прикрощів і втрат, але вони не можуть затьмарити в нас радості, дарованої Спасителем. “У світі будете мати скорботу; але будьте відважні: Я переміг світ “(Ін. 16: 33). “І зрадіє серце ваше, і радості вашої ніхто не відбере від вас” (Ін 16:22), – говорив Господь Своїм учням.

Вчення Христа, Його заповіді, чудеса, знамення, пророцтва, обітниці – все набуває значення і силу тільки в світлі Його славного Воскресіння як перемоги над смертю і дарування людям вічного життя з Богом.

Воскресіння Христове має безпосереднє відношення до кожного з нас. Воскреслий із гробу Спаситель дарував усім нам можливість особистого воскресіння і життя вічного. Чи ви не знаєте, що всі ми, хто хрестився у Христа Ісуса, у смерть Його хрестилися? Отже, ми поховані з Ним хрещенням у смерть, щоб, як Христос воскрес із мертвих славою Отця, так і нам ходити в оновленому житті (Рим. 6: 3-4). Так наставляє нас первоверховний апостол Павло. Ось чому такі сучасні й актуальні ці стародавні слова: ХРИСТОС ВОСКРЕС!

Хай світло Христового Воскресіння розсіє в нас морок гріховних пристрастей, вижене з нашого життя всяке зло і долучить нас до торжества вічного Воскресіння.

Від щирого серця вітаю вас з Святом Свят – Воскресінням Христа і Бога нашого, бажаю усім вам повноти пасхальної радості, миру і благоденства, достатку духовних дарів. Славимо словами і піснями, справами і життям своїм Переможця пекла і смерті, Воскреслого триденно від гробу Христа Життєдавця.

Христос Воскрес!

Воістину Христос Воскрес!