Головна » 2016 » Квітень » 29 » Пасхальне послання
Пасхальне послання

МИТРОПОЛИТА ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОГО і ГАЛИЦЬКОГО
ІОАСАФА

духовним пастирям, монашеству і всім вірним
Української Православної Церкви на Прикарпатті

Дорогі у Христі боголюбиві духовні отці, монахи і монахині, благочестиві жителі Богом благословенного Прикарпаття, звіщаю всім вам велику радість!

ХРИСТОС ВОСКРЕС !

Дорогі і возлюблені в Христі Ісусі всечесні отці духовні, монахи і монахині, любі моєму серцю галичани. Благословенний Бог, Отець Господа нашого Ісуса Христа дарував мені можливість знову звернутися до вас з цим Пасхальним посланням. Бог, Який вивів Ізраїль із Єгипту, призиває нас до святкування, говорячи через Мойсея: додержуй місяця авива, і звершуй Пасху Господу, Богу твоєму (Втор. 16, 1).

З великою радістю яка наповнює наші серця ми приходимо до Божого Храму щоби прославити Христа Воскреслого. Подібно до того, як благочестива Юдиф, через піст і молитву перемогла ворогів і убила Олоферна, а благочестива Есфір, коли всій її родині готувалася погибель, а всьому народу ізраїльському знищення, нічим іншим як тільки постом і молитвою до Бога, спасла свій народ від погибелі. Спаситель Христос добровільно зійшов у безодню людського страждання. І тому нині Він - з усіма, хто терпить муки які допомагає людині нести.

Тому жоден із нас, яким би нещасним не почувався, не може сказати, що Бог покинув його. Бог завжди з нами, бо Його Син ототожнив Себе з людським горем і таким чином зруйнував перешкоду між Творцем і людиною. Отож, у п'ятницю, близько третьої години дня за нашим численням часу, Спаситель на хресті віддав свій останній подих. А у перший день після суботи Христос воскрес із мертвих, про що жінкам-мироносицям сповістили Ангели Господні, сказавши: "Що ви шукаєте живого між мертвими, Він воскрес". Господь повстав із мертвих, бо Він Син Божий, Він Сам Бог, Він Творець, джерело і податель життя всьому світові. Христос став новою Пасхою, Пасхою святою і спасительною для всього світу.

Як страшить і жахає нас смерть! Людині здається, що з її відходом падає чорна непроглядна завіса, настає небуття й кінець всьому. А смерті немає: за нею - світло Воскресіння. Від того, як ми прожили своє земне життя, залежатиме наша доля за гробом.

У своєму житті кожна людина проходить ті чи інші випробовування, страждання, розчарування, гіркоту переживань і болі. Такий біль пронизує і наше серце, бо ворог продовжує руйнувати наші міста і села, фабрики і заводи, а корупція пронизує усе суспільство, усі органи державної і судової влади. Малий і середній бізнес не розвивається, робочі місця катастрофічно скорочуються, від чого криміногенна обстановка в державі погіршується. Проста людина не знає як вижити а політики в боротьбі за владу, за особисту наживу, продовжують розхитувати український човен.

Хочу вірити, що новий уряд виведе українську державу із затяжної політичної й економічної кризи, а олігархат як заразлива пухлина щезне із української землі.

Дорогі брати і сестри, споглядаючи на тимчасове торжество несправедливості, будьмо упевнені, що перемоги зла над добром не відбудеться, зло, його сила уже переможена, воно подолане.

Христос воскрес із мертвих, і тим самим переміг зло, і ми будемо переможцями над злом, якщо будемо співпричасниками цієї перемоги, а для цього нам потрібно бути з Христом, бути з своїм народом, з своїм ближнім.

У день Свого Воскресіння Христос тричі явився своїм учням. Перше явлення було Марії Магдалині, друге Луці і Клеопі, і нарешті-всім апостолам. Саме їм після Свого Воскресіння Господь дав право прощати людям гріхи, визволяючи їх з-під влади зла. У Христі гріх-зло знищено й переможено. Через Ісуса Христа нас спокутувано, звільнено від провини за первородний гріх. Щораз, коли ми причащаємося хліба та вина, які силою Божественної благодаті стають істинними Тілом і Кров'ю Спасителя, ми стаємо співучасниками Його Голгофських страждань, а через особисте сповідання у своїх гріхах і причастя Тіла й Крові Христової ми отримуємо прощення гріхів. Тому ми повинні поступати не так, буцімто ми звершуємо пасхальне торжество на землі, але так, як би ми звершували його з Ангелами на небесах; ми повинні славословити Господа благочестиво, в чистоті і праведності, веселитися не ради себе, а ради Господа, щоби нам стати співнаслідниками святих.

Тож, будемо святкувати подібно Мойсею, молитися подібно Давиду, який навіть в опівночі возносив подяку Богові ради праведних судів Його (Пс. 118, 164. 62); ми повинні поститися подібно Даниїлу, молитися, як велить Павло, безперестанно - щоби, так подвизаючись і так звершуючи пасхальне торжество, ми могли увійти в радість Господа нашого в Його Небесному Царстві.

Благословення Господа нашого Ісуса Христа хай завжди перебуває з усіма вами.

ВОІСТИНУ ХРИСТОС ВОСКРЕС !!!

Іоасаф

Митрополит Івано-Франківський і Галицький