Головна » 2015 » Квітень » 10 » Пасхальне послання
Пасхальне послання

Митрополита Івано-Франківського і Галицького
ІОАСАФА

духовним пастирям, монашеству і всім вірним Української Православної Церкви на Прикарпатті

Дорогі у Христі боголюбиві духовні отці, монахи і монахині, благочестиві жителі Богом благословенного Прикарпаття, звіщаю всім вам велику радість!

Христос воскрес!

Воістину, воістину Христос воскрес і Пасха Христова знову прийшла в наші храми і домівки, в наші міста і села, в наші християнські згромадження і чернечі обителі, в наші душі і серця та осяяла нас усіх Світлом нетварним, Світлом Царства Небесного, Світлом торжествуючої пасхальної радості.

Звершивши очищувальний подвиг Великого посту, наша Свята Церква і весь український народ, не зважаючи на ворожу агресію та економічні труднощі, які випали на його долю, прославляє Воскреслого із мертвих Життєдавця Христа. Євангеліст Матфей розповідає, як рано-вранці на світанку до гробу Спасителя прийшли жінки-мироносиці, як вони побачили Ангела, який їм сповістив: "Не бійтеся, ви шукаєте Ісуса розіп’ятого, Його нема тут – Він воскрес" (Мф. 28, 5-6).

Воскресіння Христове – це фундамент нашої православної віри. Опираючись на цю непорушну основу, Церква Христова призиває всіх людей від землі до висот небесних. Апостол Павло заповідає християнам звершувати це сходження, зберігаючи "єдність духу в союзі миру, одне тіло, один дух, Один Господь, одна віра, одне хрещення, Один Бог і Отець усіх" (Еф. 4, 3-6). Сам Спаситель явив нам цей шлях, який веде до спасіння. "Я є путь і істина, і життя", – говорить Христос (Ін. 14, 16).

"У Христі ми володіємо всім", – говорить Амвросій Медіоланський. Сьогодні відкриті двері всіх православних храмів і до кожної людини, багатого й убогого, до немічного і лінивого, до того, що постився, і до того, який не постився, звернені слова святого Іоана Золотоустого: "Увійдіть усі в радість Господа свого – всі прийміть багатство благості!"

У всіх сферах нашого суспільства укріплюється розуміння необхідності будувати життя на ґрунті християнської моралі, на фундаменті християнських цінностей. Бо тільки з Христом ми стаємо наслідниками Його великої перемоги над тлінням, гріхом і смертю.

Дорогі і любі моєму серцю жителі прикарпатського краю! Уже другу Пасху ми зустрічаємо у важких життєвих умовах; ворог увійшов на нашу землю, несучи страждання і загибель багатьох тисяч людей, руйнує наші міста і села, та ми не повинні  падати духом, а маємо проявляти мужність і стійкість, патріотизм і віру в те, що з Христом ми переможемо.

"Хай воскресне Бог і розвіються вороги Його!" – виголошує Свята Церква у світлу пасхальну ніч. Хай воскресне Бог у серцях ворогів Вітчизни нашої, хай воскреслий від гробу Спаситель умиротворить їхню ненависть і злобу, бо через пітьму і озлобленість вони втратили віру у воскреслого Христа, любов до ближнього, співстраждання та милосердя!

Дорогі брати і сестри, вже рік, як в Україні відбулося оновлення державної влади і Верховної Ради. До управління державною прийшли нові люди, перед якими стоїть обов’язок: провести обіцяні реформи в галузі економіки, соціальній сфері, подолати корупцію, несправедливість і бідність, бо багаті багатіють, а бідні стають ще біднішими. Чи справляться, чи виконають взяті на себе зобов’язання?

Хочу подякувати всім тим, хто допомагав та допомагає своєю працею та пожертвуваннями у відновленні, реставрації і будівництві храмів Божих. Схиляю свою голову перед усіма вами за жертовну допомогу нашим захисникам Вітчизни, які ціною свого життя відстоюють незалежність нашої держави. Хай найкращі якості людської душі послужать для об’єднання всіх людей доброї волі у боротьбі за мир, справедливість і благополуччя. Як би важко не було нам на цій дорозі, не будемо зневірюватися, "знаючи, що Той, Хто воскресив Господа Ісуса, воскресить через Ісуса і нас і поставить перед Собою" (2 Кор. 4, 14).

Ця світла надія хай освітить фаворським світлом всіх нас, наше життя і життя наших родин.

Дорогі у Христі всечесні духовні отці, возлюблені брати і сестри, від усієї повноти свого серця вітаю Вас зі Святом свят, Воскресінням Господа і Бога нашого Ісуса Христа. Бажаю всім священикам і дияконам, монахам і монахиням, всіх жителям Івано-Франківської області благодатної Божої допомоги на всі дні життя!

Благодать Господа нашого Ісуса Христа, і любов Бога Отця, і причастя Святого Духа хай буде з усіма вами! (2 Кор. 13, 13).

Мир, радість духовну, здоров’я, спасіння хай дарує всім Вам Воскреслий із гробу Христос Спаситель!

Воістину воскрес!

Іоасаф