Головна » 2016 » Травень » 1 » Пасхальне богослужіння у Свято-Троїцькому соборі
Пасхальне богослужіння у Свято-Троїцькому соборі

1 травня, в день Світлого Христового Воскресіння, у Свято-Троїцькому соборі міста Снятина було відслужено урочисте богослужіння, яке очолив настоятель собору, Снятинський благочинний протоієрей Михайло Марусяк. Отцю-декану спіслужили клірики собору: прот. Теофіл Кишкан, прот. Микола Марусяк, прот. Василь Семотюк і протодияк. Роман Підгірний.

Розпочалося Пасхальне богослужіння Північницею (Надгробним), під час якої Плащаницю було занесено до вівтаря і встановлено на престолі. Згодом весь клір і прихожани вийшли на хресний хід навколо храму, який супроводжувався святковим співом стихири "Воскресіння Твоє, Христе Спасе..." і урочистим великоднім передзвоном.

Перед дверима храму розпочалася Пасхальна утреня. Після багаторазового співу тропаря "Христос воскрес із мертвих..." настоятель хрестом відчинив зачинені двері собору, чим символічно зобразив відвалення каменя від гробу Господнього, і всі увійшли до храму, де і продовжилась відправа утрені.

Згодом було звершено Божественну Літургію. Урочисте богослужіння супроводжувалося співом хору Свято-Троїцького собору під керівництвом Дмитра Лесюка.

У Пасхальну ніч храм був переповнений вірянами.

Після Євангельського читання проповідь виголосив прот. Микола Марусяк.

Після заамвонної молитви було освячено Артос.

На завершення богослужіння прот. Михайло Марусяк виголосив повчальне слово, у якому підкреслив виняткове значення Воскресіння Христового.

Після Божественної Літургії на церковному подвір'ї було освячено всю поживу, з якою віряни прийшли до храму.

Категорія: З життя деканату | Переглядів: 601 | Додав: admin | Теги: | Рейтинг: 5.0/1

«  Травень 2016  »