Головна » 2016 » Жовтень » 10 » Паломництво на Святу землю
Паломництво на Святу землю

З давніх-давен християнський світ з особливим трепетом ставиться до тих місць, які пов'язані із земним життям Господа Ісуса Христа. Упродовж багатьох століть християнської історії тисячі прочан поспішали відвідати землю, яку прийнято називати Святою, щоб торкнутися тих стародавніх будівель, які пам'ятають проповідь Спасителя, пройти тими дорогами, по яких ступав Христос, і на ціле життя зберегти у своєму серці незабутні миттєвості особливого переживання євангельської дійсності.

З 28 вересня по 5 жовтня паломницьким центром "Покров" була організована проща до Святої землі. У складі групи, яку очолив прот. Михайло Савко, настоятель Свято-Троїцько-Михайлівського собору м. Берегово Закарпатської єпархії, перебував Снятинський благочинний прот. Михайло Марусяк і настоятель Свято-Вознесенського храму м. Снятина прот. Микола Марусяк, а також клірик Свято-Михайлівської парафії, що знаходиться Києві, у Музеї просто неба в Пирогові, свящ. Олександр Васильєв. Упродовж усього паломницького туру священнослужителі проводили духовну опіку над 50 прочанами із різних куточків України.

Після прибуття до Ізраїлю паломники були поселені в готелі м. Тверія на березі Генісаретського озера ("Галілейського моря"), а наступного дня  розпочали свою прощу із Божественної Літургії. Її було звершено в місті Хайфі, у храмі Різдва Пресвятої Богородиці.

Під час Літургії було піднесено особливі молитви за український народ і за мир в нашій Батьківщині.

За Божественною Літургією майже всі паломники приступили до Сповіді і причастилися Тіла і Крові Христових.

Наприкінці богослужіння прот. Михайло Марусяк виголосив проповідь.

Того ж дня прочани відвідали гору Кармель, місце, яке пов'язане із пророком Іллею, побували в Назареті, де відбулася подія Благовіщення.

Наступний день розпочався із відвідин гори Фавор, де Господь преобразився перед Своїми учнями.

А згодом - місце, неподалік від Генісаретського озера, де відбулося чудо примноження хлібів (де Христос п'ятьома хлібами нагодував 5 тисяч людей), місце покликання Апостолів.

У Капернаумі, місті, яке називають "містом Ісуса", прочани побували на розвалинах стародавньої синагоги, в якій проповідував Спаситель, а також відвідали монастир Дванадцяти Апостолів.

Того ж дня була відвідана "Гора Блаженств", місце, яке пов'язують із Нагірною проповіддю Спасителя.

Наступного дня паломники мали нагоду побувати у святинях Вифлеєма.

Окрім євангельських місць, прочани відвідували стародавні монастирі, які знаходяться в Юдейській пустелі. Зокрема побували в Лаврі прп. Сави Освяченого і в монастирі прп. Феодосія Великого.

Також побували в Ейн-Карем, місці, де відбулася описана в Євангелії зустріч Діви Марії із праведною Єлизаветою.

Наступного дня паломники мали можливість оглянути панораму Юдейської пустелі, побувати на березі Метрвого моря, а згодом - зануритися у води Йордану.

Біля кожного місця, де відбувалися якісь євангельські події, священики зачитували відповідний уривок зі Святого Письма і з'ясовували духовне значення описаної події.

Українські паломники мали нагоду помолитися в монастирі прп. Герасима Йорданського, де було звершено подячний молебень.

Завершився цей день сходженням на "Гору спокус", місце, де диявол спокушав Спасителя після Його сорокаденного посту.

Ще один день своєї прощі паломники провели в Єрусалимі. Відвідали місце Вознесіння Господнього, а згодом, спускаючись із Оливної гори, побували у Свято-Вознесенському монастирі, в якому знаходиться каплиця на місці знайдення голови св. Іоана Предтечі. Згодом молилися біля каплиці "Господь плакав" на місці, де Спаситель, наближаючись до Єрусалима, плакав над цим містом. Побували в монастирі св. Марії Магдалини, у храмі Успення Пресвятої Богородиці. Також прочани побували в "Сіонській горниці", де Христос звершив Тайну Вечерю і де на Апостолів зійшов Святий Дух.

У передостанній день паломницького туру прочани відвідали Віфезду, місце стародавньої купальні, де Ісус Христос зцілив паралізованого чоловіка.

Кульмінацією передостаннього дня перебування на Святій землі стало сходження по "Via dolorosa" ("Дорога скорботи") до Голгофи і храму Воскресіння, де паломники мали можливість помолитися на місці хресної смерті Спасителя, біля каменя помазання й увійти до гробу, з якого Христос воскрес. Окрім того прочани відвідали більшість святинь, які знаходяться поблизу храму Воскресіння.

В останній день паломницького туру прочани побували в монастирі "Бет-Джемаль". У місті Лідда відвідали монастир св. вмч. Георгія Переможця. А насамкінець познайомилися із одним із найстародавніших міст світу - Яффою.

Упродовж усього часу перебування на Святій землі паломників супроводжував гід Міхаель Езер, який допоміг зробити прощу цікавою і пізнавальною.

Після такого насиченого тижня прочани з Божою допомогою повернулися на Батьківщину, закарбовуючи в своїй пам'яті цей благодатний і незабутній час перебування на Святій землі.

Категорія: Духовне життя | Переглядів: 647 | Додав: admin | Теги: | Рейтинг: 5.0/4

«  Жовтень 2016  »