Головна » 2019 » Березень » 25 » Паломництво на Святу Гору Афон
Паломництво на Святу Гору Афон

З благословення Митрополита Івано-Франківського і Галицького Іоасафа і з ініціативи й підтримки небайдужих людей другого тижня Великого посту делегація священнослужителів Снятинського деканату на чолі з благочинним протоієреєм Михайлом Марусяком звершила паломницьку поїздку на Святу Гору Афон. Група складалася із 16 чоловік. Серед них 11 священиків Снятинського деканату: прот. Василь Захарук, прот. Іван Курилюк, прот. Василь Руданець, прот. Петро Станчак, прот. Віталій Кулаєць, прот. Василь Ткачук, прот. Василь Мороз, свящ. Іван Лазаренко, свящ. Роман Мизюк, протодияк. Роман Підгірний, а також ієромонах Онуфрій - насельник Хрестовоздвиженського Манявського монастиря і 4 мирян.

Дорогою до Святої Гори паломники мали нагоду помолитися біля мощей святого великомученика Димитрія Солунського в місті Салоніки і відвідати могилу прп. Паїсія Святогорця в Суроті.

За час перебування на Афоні українські прочани молилися за богослужінням у монастирях Ксенофонт, Ватопед та Іверон, а також відвідали інші монастирі і святині Святої Гори.

Перебуваючи в монастирі Ксенофонт, на Літургії Ранішосвячених Дарів священнослужителі причастилися Тіла і Крові Христового (під час Літургії Господня молитва "Отче наш" звучала українською мовою), а також мали зустріч із настоятелем - ігуменом Олексієм. У ході розмови отець-ігумен виявив особливу гостинність до гостей з України і кожному паломнику вручив пам'ятні подарунки.

Особливу приємність паломники отримали від зустрічі з ієромонахом Лукою - насельником монастиря Ксенофонт, який писав Томос про надання автокефалії Українській Церкві.

Загалом делегація відвідала чимало монастирів Святої Гори: у монастирі Дохіар молилися перед іконою Пресвятої Богородиці "Скоропослушниця", у Кареї - адміністративному центрі Афону - в головному храму Протату - перед іконою "Достойно є". Тут, у Кареї, відвідали Андріївський скит, де зберігаються мощі святого апостола Андрія Первозванного.

У Ватопедському монастирі окрім участі в богослужінні паломники поклонилися тим святиням, які зберігаються в цій обителі: Пояс Пресвятої Богородиці, мощі святителя Іоана Золотоустого, чудотворні ікони "Всецариця", "Відрада й Утіха", "Єлейна", "Закланна" та багато інших.

В Іверському монастирі прочани, помолившись за богослужінням, поклонилися Іверській іконі Богоматері.

Відвідали також Свято-Пантелеймонівський монастир, де теж помолилися перед святинями, що там зберігаються.

Переповнені враженнями і спогадами і з відчуттям особливого духовного піднесення прочани повернулися до рідної України.

Категорія: З життя деканату | Переглядів: 253 | Додав: admin | Теги: | Рейтинг: 5.0/3
«  Березень 2019  »

прот. Микола Марусяк © 2019