Головна » 2013 » Липень » 9 » Паломництво до твердині Православ'я
Паломництво до твердині Православ'я
7 липня – велике урочисте свято – Різдво Пророка і Предтечі Господнього Іоана. Крім того, цього ж дня вшановується пам’ять преподобних Іова та Феодосія Манявських. З Божої волі та ініціативи священиків Снятинського деканату УПЦ КП протоієрея Мирослава Паньківа – настоятеля церков у селах Бучачки і Трофанівка, а також ієрея Романа Близнюка – клірика церкви селища Заболотів, було організовано паломницьку ходу до Хресто-Воздвиженського Манявського монастиря, щоб духовно очиститися і зміцніти, підготувати себе до величного свята, а також поклонитися засновникам древньої обителі – Іову та Феодосію.
Похід до «українського Афону», як ще називають Манявський монастир, було заплановано на три дні. Отож у четвер, 4 липня, після молебна, який відслужили священики у заболотівському храмі, група паломників у складі 29 чоловік з молитвою вирушила в дорогу.

Відрадно, що більшість із них – молоді люди: старшокласники, студенти. Проте вікові рамки паломників були досить широкими: найстаршому – 67, наймолодшим – 8.

Очолював ходу хрест, який мали честь нести як восьмирічні хлопчики (це вони робили з особливим піднесенням), юнаки, так і сивочолий прочанин.

Біля кожної каплички (а їх було десятки) священики читали Святе Євангеліє, біля пам’ятних хрестів уся група співала «Хресту Твоєму поклоняємось, Владико…». Протягом усього шляху читалася молитва або лунали християнські пісні.

Першого дня паломники подолали 37 кілометрів і зупинилися на ночівлю в церкві села Саджавка. Незважаючи на неймовірну втому, перші кроваві мозолі, забої, люди відчували, що вони не самотні. Бог веде й укріплює через священиків, слова їхньої проповіді, добрих людей, що траплялися в дорозі і пропонували свою допомогу, навіть через приклад самих паломників: восьмирічних дітей, вагітної жінки, подружньої пари, що у шлюбі понад сорок років. І наступного дня сили знову з’являлися. У Саджавці до групи приєдналось місцеве молоде подружжя.

У п’ятницю паломників гостинно прийняв Гвізд Надвірнянського району.

Ночівлю і вечерю завдяки настоятелю церкви було організовано у школі.

Варто зазначити, що в дорозі весь час панувала особлива атмосфера християнської любові, коли кожен намагався підтримати, допомогти хоча би теплим словом. Загалом ще вчора чужі люди сьогодні стали родиною. А коли минали села й міста і місцеві жителі бажали Божого благословення, а також просили помолитися за них, здавалося, ця родина збільшується і міцніє. Це було зворушливо до сліз.

Особливу духовну радість відчули прочани у суботу, коли в обідню пору в селі Маркове, за кілька кілометрів від обителі, до їхньої групи приєдналося 50 паломників з Івано-Франківська разом із ченцем Манявського монастиря. Із церковними піснеспівами люди вирушили до древньої святині.

«Український Афон» зустрів паломників високими свічами смерек, стрімким Батерсом, чистим карпатським повітрям. В усьому було видно Божу руку, яка створила цю неймовірну красу.

Та найголовніше не те, що бачить око, а те, що відчуває душа. А вона співала і плакала від неймовірного щастя під час подячного молебну перед чудотворною іконою Божої Матері «Ігуменя Манявська». Дивовижний спокій огортав кожного, і з запилених ніг, що подолали понад вісімдесят кілометрів шляху, ніби спадали кайдани втоми…

О 12 годині паломники мали нагоду помолитися на нічній Літургії, посповідатися і запричаститися Святих Тайн. А після богослужіння (десь о 2 годині) із запаленими свічками разом зі священиками та монахами пройти хресним ходом до Блаженного каменя, де було відслужено акафіст преподобним Іову та Феодосію Манявським. Відчуття можна зрівняти хіба що з великодніми.

Недільний ранок розпочався із привітань іменинників: многоліття співали Іванам, які були у паломницькому таборі. А потім під монастирські дзвони приєдналися до численних гостей, які зустрічали владик. Під час урочистої Літургії архієреям, ченцям та священикам, здавалося, співслужили самі преподобні отці.

Духовно піднесені, із легким серцем після святкувань прочани автобусами поверталися додому. Минав четвертий день паломницького життя. Для когось воно було, можливо, прожите вперше по-християнському, хтось знайшов відповіді на запитання, які давно тривожили, хтось мав нагоду перевірити на стійкість не стільки своє тіло, як душу. Як би там не було, однак віриться, що молитва кожного із прочан вислухана Богом, а паломництво до твердині Православ’я – Манявського монастиря – стане життєвою необхідністю покутян.

Учасниця хресної ходи
Категорія: З життя деканату | Переглядів: 2030 | Додав: admin | Теги: Паломництво, Манявський монастир | Рейтинг: 4.3/9

«  Липень 2013  »