Головна » 2011 » Липень » 8 » Паломництво до Манявського монастиря
Паломництво до Манявського монастиря

7 липня, в день Різдва Іоана Хрестителя, коли Українська Церква вшановує пам'ять преподобних Іова і Феодосія Манявських, група паломників зі Снятинщини відвідала Манявський Хресто-Воздвиженський монастир, який цього року відзначає 400-ліття від часу свого заснування.

Як і минулих років, святкове богослужіння очолив Святійших Патріарх Київський і всєї Руси-України Філарет, якому співслужили митрополит Чернівецький і Буковинський Данило, архієпископ Хмельницький і Кам'янець-Подільський Антоній, архієпископ Івано-Франківський і Галицький Іоасаф, архієпископ Луцький і Волинський Михаїл, єпископ Ужгородський і Закарпатський Кирил, єпископ Тернопільський і Бучацький Нестор, єпископ Тернопільський і Теребовлянський Павло, єпископ Чернівецький і Кіцманський Марк, братія монастиря, а також біля трьох десятків священиків Івано-Франківської і сусідніх єпархій. Снятинський деканат на святковому богослужінні представляв декан – прот. Михайло Марусяк, а також прот. Степан Гуменяк, прот. Василь Руданець, прот. Юрій Грабовецький і прот. Микола Марусяк.

Підчас богослужіння в храмі молилися й очільники області: голова Івано-Франківської облдержадміністрації М.Вишиванюк, його заступник Р.Іваницький та голова Івано-Франківської обласної ради О.Сич.

Після Літургії було звершено хресний хід навколо собору і відслужено молебень до преподобних Іова і Феодосія.

Оскільки цьогорічне свято в Манявському монастирі було велелюдним (за попередніми оцінками близько 5 тис. паломників), Святійший Патріарх виголосив проповідь на паперті храму. У своїй проповіді Його Святість наголосив на необхідності твердої віри в житті кожної людини, адже саме віра є рушійною силою і натхненням для досягнення не лише блаженного життя у вічності, але благоденства навіть у цьому, земному житті. Патріарх навів паралель між обставинами народження Іоана Предтечі від праведних Захарії та Єлизавети і народження Ісаака від праведних Авраама і Сарри: Авраам повірив Богові – і в нього народився син Ісаак, Захарія засумнівався – й онімів, але виразив свою віру, коли наполіг, щоб назвати сина Іоаном. Тверда віра має полягати в тому, щоб навчитися вірити Богові, а не дияволу, як це зробили Адам і Єва. Повіривши Богові, людина повинна жити відповідно до тих заповідей, які дає їй Господь. Преподобні Іов і Феодосій показали приклад, як це треба робити, хоча не треба думати, що досягти вічного блаженного життя можна лише в монастирі. Отже, і нам усім треба навчитися вірити Богові, вірити в те, що обов'язково в Україні в скорому часі постане єдина Помісна Православна Церква (Українська по суті, а не лише за назвою), а для цього будемо старатися жити згідно із заповідями Божими, – зазначив Патріарх Філарет.

На завершення після уставного многоліття духовенство і всі віряни поклонилися перед чудотворною Манявською іконою Богородиці

Категорія: З життя єпархії | Переглядів: 2997 | Додав: admin | Теги: | Рейтинг: 4.3/6

«  Липень 2011  »