Головна » 2018 » Грудень » 25 » У храмі на Галицькому гостинці звершено нічне богослужіння
У храмі на Галицькому гостинці звершено нічне богослужіння

24 грудня, напередодні дня пам'яті святителя Спиридона Тримифунтського, у храмі на честь Почаївської ікони Божої Матері, що на Галицькому гостинці поблизу села Задубрівці, було звершене урочисте нічне богослужіння, яке відбулося з ініціативи настоятеля храму прот. Павла Захарука.

Очолив нічну службу клірик Трьохсвятительського університетського храму ЧНУ ім. Ю.Федьковича, доцент кафедри культурології, релігієзнавства та теології прот. Микола Лагодич у співслужінні настоятеля храму прот. Павла Захарука, завідчувача кафедри культурології, релігієзнавства та теології, доктора філософських наук, настоятеля ставропігійного Свято-Покровського храму ЧНУ ім. Ю.Федьковича свящ. Миколи Шкрібляка, позаштатного клірика храму Почаївської ікони Божої Матері прот. Василя Кушерського, студента магістратури ЧНУ ім. Ю.Федьковича дияк. Ігоря Ленька. З духовенства також був присутній асистент кафедри культурології, релігієзнавства та теології, настоятель Свято-Вознесенської церкви міста Снятина прот. Микола Марусяк, який долучився до хору студентів-богословів. На нічне богослужіння завітали студенти філософсько-теологічного факультету ЧНУ ім. Ю.Федьковича, активні члени студентського товариства «ACADEMIA ORTHODOXA», а також жителі села Задубрівці та інших сіл Снятинщини.

За богослужінням співав хор Богословського відділення під керівництвом студента магістратури Романа Марчишака.

Служіння розпочалося о 22.00 год. 9-им часом, а далі було звершено Велику Вечірню з літією, під час якої освячено хліби, пшеницю, вино й оливу, Повечір'я і Ранню.

На Ранній перед полієлеєм собор духовенства звершив читання Акафіста святителю Спиридону.

Далі під час полієлею священики проспівали величання Святителю, після чого було прочитане Євангелії.

Під спів канону всі присутні приклалися до ікони святителя Спиридона із часточкою його ризи і приступили до помазання освяченою оливою.

Після часів була звершена Божественна Літургія, під час якої майже всі присутні приступили до Таїнства Покаяння і прийняли Тіло і Кров Спасителя Ісуса Христа в Таїнстві Причастя.

На запричасному стиху до присутніх у храмі вірян зі словами повчання звернувся прот. Микола Марусяк, який назвав щасливими тих, хто пережив цієї ночі благодатну втому, позаяк утомилися вони задля слави Божої. "За час нашого життя ми дуже часто жертвуємо свій час задля різних розваг, весіль, бенкетів, при цьому відчуваємо втому, але від неї нам дуже мало користі. А коли це благодатна втома, тобто пережита задля слави Божої, від неї є величезна духовна користь", - зазначив проповідник.

Наприкінці богослужіння настоятель храму прот. Павло Захарук привітав усіх присутніх із днем пам'яті святителя Спиридона, пригадавши декілька повчальних епізодів із його блаженного житія, подякував усім, хто не полінувався пожертвувати чверть доби для соборної молитви (богослужіння тривало 6 годин). Особливі слова вдячності отець-настоятель висловив гостям із Чернівців.

Завершилася нічна служба "Многоліттям".

Категорія: З життя деканату | Переглядів: 428 | Додав: admin | Теги: | Рейтинг: 4.2/5
«  Грудень 2018  »

прот. Микола Марусяк © 2019