Головна » 2018 » Квітень » 2 » "На порозі Страсного тижня"
"На порозі Страсного тижня"

"Ми бачили Його, і не було у Ньому вигляду, який приваблював би нас до Нього. Він був знехтуваний і умалений перед людьми, муж скорбот, що пізнав болісті, і ми відвертали від Нього лице своє; Він був зневажуваний, і ми ні у що ставили Його. Але Він узяв на Себе наші немочі і поніс наші хвороби; а ми думали, що Він був уражений, покараний і принижений Богом. Але Він укритий виразками був за гріхи наші і мучимий за беззаконня наші; покарання світу нашого було на Ньому, і ранами Його ми зцілилися" (Іс. 53: 2-5).

Ці слова промовив і записав святий пророк Ісая про Хресні страждання Спасителя. У них - безмежна Божа любов до впалої людини, самовіддане бажання врятувати її від вічної смерті і повернути їй втрачений рай.

Страсний тиждень - це ключовий період Великого посту. Він насичений подіями, словами і переживаннями, які змінили світ і стали початком відліку нової ери.

Саме цим подіям і словам був присвячений духовно-просвітницький захід під назвою "На порозі Страсного тижня", який проходив у Вербну неділю, 1 квітня, у Снятинському центрі дитячої та юнацької творчості (будинок школяра). Ця духовна імпреза була проведена задля належного усвідомлення величі спасительної Жертви Ісуса Христа, яку Він приніс на Голгофі за все людство і за кожну людину зокрема.

У центрі уваги глядачів був виступ струнного квартету "Czernowitzer", засновником якого є відомий скрипаль-віртуоз, наш земляк Павло Лесюк. У виконанні квартету (Павло Лесюк - скрипка соло, Єлизавета Галицька - скрипка, Василь Мандзій - скрипка, Родіон Чепурнов - віолончель) прозвучав глибокодуховний твір австрійського композитора Йозефа Гайдна "Сім слів Спасителя на Хресті". Перед кожною "сонатою" (частиною твору) ведучий протоієрей Микола Марусяк озвучував рядки із Євангелія, де звучить відповідне слово Спасителя,  а вихованці недільної школи, що діє при Свято-Троїцькому соборі міста Снятина, у віршованій формі передавали глядачам свої душевні переживання щодо озвучених слів.

Особливої зворушливості заходу додали вокальні номери Ірини Лесюк, у виконанні якої прозвучали два варіанти молитви "Ave, Maria" Джуліо Каччіні і Фарнца Шуберта, і дві частити із кантати Джованні Баттіста Перголезі "Stabat Mater".

Жодна людина в залі не могла залишитися байдужою, адже гармонійне поєднання поетичних композицій із дитячих уст і творів класичної музики, виконаних талановитими митцями-музикантами, зворушило кожного глядача.

Підсумовуючи це духовно-просвітницьке дійство, прот. Микола Марусяк наголосив: "Пропри те, що в нашій мові не вистачить таких слів, у гамі не знайдеться таких нот, якими можна було б уповні передати те, що звершив Господь на Голгофі, все ж ми намагаємось такі слова вимовити, такі ноти знайти, аби кожен із нас міг загорітися справжньою самовідданою любов'ю, яка так яскраво палає на Хресті".

Висловлюючи слова вдячності всім учасникам заходу, священик побажав музикантам примноження їхніх талантів, аби вони своєю музикою запалили ще не одне людське серце, а глядачам - достойно, по-християнськи, зустріти Світле Христове Воскресіння.

Ви можете переглянути повну відеоверсію заходу, запропоновану Youtube-каналом "Снятинська вежа" (оператор - Олег Слободян), а також фото від Мар'яни Дмитрук.

Категорія: Духовне життя | Переглядів: 550 | Додав: admin | Теги: | Рейтинг: 5.0/1

«  Квітень 2018  »

прот. Микола Марусяк © 2018