Головна » 2015 » Жовтень » 19 » Митрополит Іоасаф освятив відновлені розписи 150-літнього храму в Ганьківцях
Митрополит Іоасаф освятив відновлені розписи 150-літнього храму в Ганьківцях

18 жовтня, у 20-ту неділю після П'ятидесятниці, відбулося урочисте святкове богослужіння в Свято-Успенському храмі села Ганьківці з нагоди 150-літнього ювілею, яке очолив Митрополит Івано-Франківський і Галицький Іоасаф.

На під'їзді до церкви архієрея зустрічали сільський голова Ганьківців Василь Шиян, голова Снятинської РДА Роман Маліновський, заступник голови Снятинської районної ради Юрій Костащук, а наймолодші парафіяни церкви-ювілярки встелили дорогу до храму не лише квітами, а цілим букетом щирих слів вітання.

При вході до храму Митрополита зустрів настоятель парафії прот. Ярослав Марикот разом із собором духовенства.

За богослужінням владиці Митрополиту співслужили: Снятинський благочинний протоієрей Михайло Марусяк, настоятель храму прот. Ярослав Марикот, прот. Василь Захарук, прот. Василь Джус, прот. Михайло Мизюк, прот. Іван Курилюк, прот. Мирослав Паньків, прот. Любомир Куцак, прот. Іван Качур (Долинський деканат), прот. Йосип Мельник (Долинський деканат), прот. Василь Руданець, прот. Петро Станчак, прот. Тарас Дмитрук, прот. Василь Ткачук, прот. Микола Марусяк, прот. Андрій Гаврилюк, прот. Микола Борчук, свящ. Володимир Захарук, свящ. Павло Захарук, свящ. Дмитро Джус.

Перед початком Божественної Літургії владика Іоасаф освятив настінні розписи храму.

Під час Малого входу з благословення Святійшого Патріарха Філарета архієрей вручив настоятелю найвищу церковну нагороду - митру, а свящ. Дмитра Джуса нагородив правом носіння золотого наперсного хреста.

У день ювілейного святкування храм не міг умістити всіх вірян, котрі прийшли помолитися разом зі своїм архієреєм і отримати від нього благословення.

Під час причастя духовенства проповідь на тему Євангельського читання виголосив прот. Микола Марусяк.

Наприкінці богослужіння владика-митрополит звернувся до духовенства і вірян зі словами повчання, закликавши берегти християнські цінності, успадковані від діда-прадіда. Особливо архієрей зауважив, що цей 150-літній храм свого часу будували люди не від багатства, оскільки жили доволі скрутно, але щиро жертвували на святу справу, щоб прийдешні покоління могли тут знайти духовну розраду і підтримку.

Привітавши настоятеля і всю громаду із ювілеєм храму, архієрей вручив благословенні грамоти найактивнішим парафіянам і жертводавцям.

У свою чергу прот. Ярослав Марикот склав щирі слова вдячності парафіянам, силами яких церква квітне і прикрашається, а особливо за те, що кожної неділі і свята церква наповнюється вірянами, завдяки чому живе по-справжньому. Настоятель подякував архієреєві за батьківську опіку, мудре слово, а також за високу нагороду, додавши, що приймає її, як терновий вінок, котрий зобов'язує ще більше і сумлінніше працювати у винограднику Христовому.

Завершилося святкове богослужіння уставним многоліттям, а згодом гостинні ганьківчани частували своїх гостей смачною трапезою на церковному подвір'ї.

Категорія: З життя деканату | Переглядів: 1258 | Додав: admin | Теги: | Рейтинг: 4.1/10

«  Жовтень 2015  »