Головна » 2016 » Травень » 19 » "Матуся й тато – два крила дитини"
"Матуся й тато – два крила дитини"

Усе, що є найкраще у дитини:
Її талант, культура, доброта –
Від тата й мами йде і від родини –
Незаперечна істина свята.
Сім’я, родина – це велике диво,
Там є любов і ласка, і тепло,
Там дітям затишно і радісно, й щасливо
Тепер у нас і завжди так було.
Як тато є й матуся є рідненька,
Там добре дітям, є в них доброта,
В дітей тоді й сорочечка біленька,
І ластівкою мрія заліта.
Сім’я, родина в кожного хай буде,
В ній скільки щастя, мудрості й тепла!
Живіть щасливо на землі цій, люди,
Й щоб доля ваша світлою була!

Саме зі своєї сім’ї, з родини іде у світ людина і несе в нього своє серце, наповнене добротою і любов’ю, відчуттям краси і справедливості. Саме з сім’ї несе вона у світ правду, чесність, віру, традиції і звички. Тож недарма народне прислів’я каже: "Який кущ, така й хворостина, які батьки, така й дитина".

15 травня увесь світ відзначає Міжнародний день сім’ї, встановлений Генеральною Асамблеєю ООН у 1993 році. Встановлення цього дня покликане звернути увагу громадськості різних країн на численні проблеми сім’ї.

Сім`я завжди була і залишається берегинею людських цінностей, традицій та культури. З сім’ї починається життя людини, тут відбувається формування її як громадянина. Вона – джерело любові, поваги, солідарності та прихильності, те, на чому будується будь-яке цивілізоване суспільство.

У сім’ї закладається коріння, з якого потім виростають і гілки, і квіти, і плоди. Сім’я – святиня людського духу, благородних людських почуттів: кохання, любові, вірності та спілкування.

Цього недільного дня завідувачка бібліотеки-філії для дорослих с.Стецеви провела поетичну вітальню "Матуся й тато – два крила дитини" у Свято-Вознесенській церкві. Розпочав свято протоієрей Юрій Грабовецький, настоятель стецівського храму, який розповів, що гласить народна мудрість: "Три нещастя є в людини: смерть, старість і погані діти". Старість – невідворотна, смерть – невблаганна. Перед цими нещастями ми безсилі, а від поганих дітей – дім можна вберегти. І це залежить не тільки від батьків,а й від їхніх нащадків. "Кожна людина повинна пам’ятати: як шануєте своїх батьків, такі ваші діти шануватимуть вас, коли ви станете батьками і матерями". Також настоятель наголосив: "Бережіть здоров’я батьків! Пам’ятайте, що рано старіють і хворіють ваші батьки не стільки від праці і втоми, скільки від сердечних переживань, прикростей, кривд".

Ведучими поетичної вітальні були Надія Грабовецька та Ірина Фокшанська, які  пригадали присутнім, що велич і красу родини в народі підносять аж до небес, як ознаку особливого авторитету й ролі в житті кожної людини. Повне щастя без сім’ї, без домашнього затишку – немислиме. Також увага і повага до сім’ї, до роду не приходить сама по собі. Її треба виховувати. Це якраз і є той природний, надійний шлях, яким дитина змалку усвідомлює свою приналежність до сім ї, родини, роду, а через них – до рідного народу, української нації. Учні недільної школи , а саме: Юрій Грабовецький, Анастасія Ружевич,Вікторія Свестун, Анна Петращук, Аліна Кручко, Соломія Чорнокоза,Оксана і  Надія Вериги та Наталія і Леся Басалиги зворушливо прочитали вірші, присвячені найріднішим людям:

Матуся й тато – два крила дитини,
Які допомагають в світ злетіти.
Це світлий вогник і тепло родини,
Що не дають людині збайдужіти.
Матуся й тато – сонечко крилате,
Яке дає і силу, і наснагу.
Від них обох залежить так багато,
Щоб дітям вирости й отримати відвагу,
Щоб доля діток зіркою світила,
Батькам щодня належить працювати.
Бо щоб дітей поставити на крила,
Потрібно сили і снаги багато.

Також отець Юрій зі своїми дітьми Надією та Юрієм виконали духовну пісню

Моліться діти всі до Бога,
Моліться рідні за батьків,
Щоб білий голуб віри й волі
Над нами все життя летів.

Ганна Грабовецька,
завідувачка бібліотеки-філії для дорослих с. Стецева

Категорія: Церква і суспільство | Переглядів: 510 | Додав: admin | Теги: | Рейтинг: 5.0/1

«  Травень 2016  »