Головна » 2015 » Травень » 13 » Мамо, хай святиться ім’я твоє!
Мамо, хай святиться ім’я твоє!

Яке найкраще слово в світі?-
Раз мудрий хтось питав людей.
«Здоров’я», – відповів так хворий.
«Ні! Молодість» – сказав старий.

Найкраще – «хліб», – жебрак говорить.
«Перемога», – відповів стрілець.
«Найкраща – воля!» – рік невільник,
«Ні, правда!» – відстоював мудрець.

Аж тут з куточка обізвався
Сирітка, ще малий хлопчак:
«Найкраще в світі слово «Мама!»
І всі сказали: «Мама!» Так!

У травні, коли прокидається від сну природа, коли дзвенить у блакиті пташиний спів, теплий весняний вітер приносить свято Матері. У кожній країні свято Матері відзначають давно. Щасливі ми, що воно прийшло, нарешті, і на нашу землю. Хай вічно живуть наші мами, а ми, діти , завжди залишатимемося перед ними в боргу.

Місяць травень – це місяць Небесної Матері Діви Марії , яка для нашого народу є особливо шанованою, заступницею скривджених і знедолених, яка благословила у хресну дорогу свого єдиного Сина – Спасителя – Спасителя людства. І сьогоднішнє свято – це свято Божої Матері, матері України і нашої земної матері, яка дала нам життя. Адже саме вони є тими чистими джерелами, з котрих людина живиться від першого свого подиху на цьому світі до останніх днів життя.

У Стецівській церкві Вознесіння Господнього діє недільна школа , яку проводить настоятель прот.Юрій Грабовецький. І у другу неділю травня своїх матерів та всіх прихожан церкви з прекрасним святом – Днем матері привітали діти недільної школи, яких підготувала завідуюча сільською бібліотекою-філією для дорослих Ганна Грабовецька. У поетичній вітальні «Мамо, хай святиться ім’я твоє» діти читали вірші присвячені Матері Божій, рідній матері та неньці Україні.

Не може не бентежити нас образ скорботної Матері України, на якій проливається кров і гинуть наші рідні. Скільки сьогодні плаче матерів за своїми синами, які воюють на сході, яким вручають повістки на мобілізацію, але найбільше ті, які вже втратили своїх синів.

Мамочко, вибач за чорну хустину
За те, що віднині будеш сама.
Тебе я люблю. І люблю Україну.
Вона, як і ти, була в мене одна.

Коротке слово – мама, але які надлюдські глибини скарбів містить воно в собі! Усе життя із серця б’є великим джерелом безкорислива любов до своїх дітей.

Усе її життя – це безмежна любов і самопожертва, пробачення провин. Мама створена з добра і любові, з терпіння і великої мудрості. Її золоті руки можуть виконати будь-яку роботу.

Ким тільки не може бути мама! Та головне, що все вона робить з великою радістю для своїх дітей, не чекаючи нагороди.

«Мама» – це перше слово немовляти.

«Мама» – це останнє слово вмираючого на полі бою солдата.

«Мама» – це горнятко теплого молока, це запашний шматок пшеничного хліба, це і розповідь про предків, це і мамина наука: «Будь добрим до людей, і люди будуть добрі до тебе».

Усе прекрасне в людині – від променів сонця і від молока матері. У всіх піснях і молитвах бачимо матір –  на зорях. І сама вона давно стала зорею незгасною, що світить звідусіль. Адже тільки мама залишиться символом рідного дому.

Недаремно найсвятіші на землі слова жіночого роду: мама, земля, Україна, Вітчизна, верба і калина.

Присутність дорогих матерів буде вічною в нашому житті, а добрий приклад впевнено вестиме невідомими стежками нашого життя. За вас, улюблені матері, – наша повсякчасна молитва та подяка Господеві.

Молімся і вірмо! Лиш Бог допоможе!
Все решта – лукаве, зависне, вороже…
Йдіть, люди, до Церкви, до Храму,
Молитись за себе , за рідних, за маму.

Прес-служба Свято-Вознесенського храму с. Стецева

Категорія: Церква і школа | Переглядів: 399 | Додав: admin | Теги: | Рейтинг: 5.0/2

«  Травень 2015  »