Головна » 2014 » Серпень » 5 » Копія Тростянецької ікони Божої Матері прибула на Снятинщину
Копія Тростянецької ікони Божої Матері прибула на Снятинщину

16 липня до села Новоселиця прибула копія чудотворної Тростянецької ікони Божої Матері "Одигітрія", яку зустрічав настоятель Свято-Введенського храму прот. Василь Ткачук із собором духовенства.

Святиня побувала по кілька днів у Введенській і Миколаївській церквах Новоселиці, а далі - у сусідніх селах. Щодня біля ікони звершувалися акафісти, молебні, чимало людей зверталося до Небесної Цариці зі своїми болями і печалями, сподіваючись буди почутими.

Довідка:
«Одигитрія» — слово грецьке, в перекладі означає «провідниця». В контексті іконопису розуміємо Матір Божу, як провідницю народу Божого до спасіння. Багато отримали зцілення та допомогу у скрутних ситуаціях за молитвами перед іконою Божої Матері Тростянецької.
Відкрите питання — час написання образу, — найймовірніше це XV ст. Автор невідомий. Двічі образ реставрували, про що свідчать відповідні написи на ньому.
У вересні 1990 р. сталося чудесне оновлення образу. Тодішній регент церковного хору храму Святої Тройці с. Тростянець Волинської обл. Людмила Тихонюк та хористи Євген і Надія Хілімончуки перші зауважили як засвітилися золотисто-жовті ризи Богородиці, а потім — обличчя, яке стало більш виразним, яскравішим. При оновленні було видно незвичайне сяйво.
Свідками ж останнього не такого давнього випадку, були самі парафіяни. Це трапилося під час богослужіння перед іконою Божої Матері 22серпня 1998 року. Усі помітили якесь особливе сяяння Святої Одигитрії, а потім зауважили, як різко проявилися риси Немовляти і Матері Божої — ікона оновилась.
Загалом чудеса проявлялись у випадках навернення до Бога, зцілень різноманітних недугів. Багато чудес відбувається і в наш час. Люди, з вірою помолившись перед іконою, отримують зцілення від хвороб, вирішують сімейні і побутові клопоти.

Дані про ікону взяті із сайту "Град Лева"
Категорія: З життя деканату | Переглядів: 756 | Додав: admin | Теги: | Рейтинг: 3.8/4

«  Серпень 2014  »