Головна » 2017 » Липень » 9 » Хресна хода до Манявського монастиря
Хресна хода до Манявського монастиря

7 липня, коли Православна Церква святкує Різдво Предтечі Господнього Іоана, звершується особливе торжество у Манявському Хрестовоздвиженському монастирі, оскільки в цей день Українська Церква вшановує також пам'ять засновників цієї древньої святині – преподобних Іова і Феодосія Манявських. Кожного року святкове богослужіння в цей день очолює Предстоятель Української Православної Церкви Київського Патріархату Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет. Тисячі вірян з усіх куточків Прикарпаття і сусідніх регіонів збираються на Всеукраїнську патріаршу прощу до Маняви.

Чимало прочан, долаючи нелегкий шлях, ідуть до Манявської обителі пішою хресною ходою. Цьогорічна хода зібрала понад 200 паломників зі Снятинщини, які у складі чотирьох груп прямували до Хрестовоздвиженського монастиря. Духовно опікувалися прочанами священики Снятинського деканату: прот. Степан Гуменяк, прот. Василь Руданець, прот. Ярослав Петрук, прот. Юрій Грабовецький, прот. Микола Марусяк, прот. Павло Захарук, прот. Богдан Близнюк, прот. Роман Гуменяк, прот. Роман Близнюк, а також клірик Кіцманської єпархії прот. Андрій Яреміїк.

3 липня розпочався хресний хід від Свято-Троїцького собору в місті Снятині.

О 6.30 у храмі було звершено молебень, після якого прот. Микола Марусяк окропив усіх прочан свяченою водою.

Дорогою постійно лунала молитва, біля храмів і каплиць читалися євангельські уривки. Також прочани мали можливість роздумувати на різну духовну тематику, з'ясовуючи значення почутих євангельських слів чи розмірковуючи над певними життєвими проблемами.

Заболотівські прочани, які виходять до Манявського монастиря на день пізніше, пригостили снятинських паломників чаєм-кавою і смачними булочками.

У Заболотові до снятинської групи долучилися паломники із Задубрівців, Красноставців, Ганьківців і прилеглих сіл разом із своїми духовними наставниками прот. Василем Руданцем, прот. Павлом Захаруком і прот. Андрієм Єреміїком.

Першого дня снятинські прочани подолали понад 40 км і завершили перший відрізок свого шляху у Преображенському кафедральному соборі міста Коломия.

На церковному подвір'ї паломників зустрів Єпископ Коломийський і Косівський Юліан разом із духовенством собору. Владика привітав прочан, зазначивши, наскільки важливо у наш час відроджувати давні традиції пішого паломництва.

За сприяння небайдужих парафіян собору прочанам було приготовлено смачну вечерю.

А після вечері владика Юліан разом із паломниками у храмі читав вечірні молитви.

Другий день хресного ходу розпочався ранковою молитвою.

Другий день хресної ходи завершився у селищі Ланчин Надвірнянського району, де на прочан чекав не менш теплий прийом місцевою громадою на чолі з настоятелем - прот. Тарасом Щербатюком. Тут паломників пригостили смачною вечерею, після якої у Свято-Михайлівському храмі духовенство разом з вірянами читали вечірні молитви.

Третій день паломники розпочали із ранкової молитви.

У місті Надвірна прочани зайшли помолитися до Свято-Володимирського храму, а згодом розмістилися поруч у міському парку для обіднього відпочинку.

Ось уже кілька років поспіль небайдужі снятинці, які не мають можливості йти хресним ходом, але дуже хочуть долучитися до цієї святої справи, привозять до Надвірни обід для паломників.

Третій день хресного ходу завершився у селі Гвізд, де паломників гостинно прийняла місцева громада на чолі із настоятелем прот. Любомиром Траском.

Останній день паломництва також розпочався із ранкової молитви, після чого прочани вирушили до Манявської святині, незважаючи на негоду.

На останньому відрізку шляху до снятинських паломників долучилися інші групи: з Отинії, Чорного Потока, Великого Ключева та інших сіл Коломийського і Надвірнянського районів.

На підході до монастиря паломників зустрів святковий передзвін і... дуже рясний дощ.

У соборі монастиря прочани помолилися, подякувавши Богові за пройдений шлях, і поклонилися перед іконою Пресвятої Богородиці "Ізбавителька".

В останній день хресного ходу свою турботу про паломників виявили ще одні небайдужі снятинчани, приготувавши для них смачний обід. З благословення ігумена монастиря прочани споживали привезений зі Снятина обід у монастирській трапезній.

Увечері паломники взяли участь у богослужіннях, які звершувалися в монастирі: у Хрестовоздвиженському соборі - всенічне бдіння, у Борисоглібському храмі - правило до Святого Причастя і вечірні молитви, а опівночі - Божественна Літургія, Сповідь, Причастя, хресний хід до Блаженного каменя і Акафіст прпп. Іову і Феодосію Манявським.

Зранку в наметовому таборі, де ночували прочани, були прочитані ранкові молитви.

О 10.00 год снятинські паломники разом із тисячами вірян із різних куточків України зустрічали свого Предстоятеля - Святійшого Патріарха Філарета, який очолив святкову Божественну Літургію.

Перед тим, як відправитися додому, прочани зібралися на галявині поблизу монастиря, щоб подякувати один одному, а також скуштувати смачних пампушок.

Відправляючись автобусом додому, прочани дякували Богові за пережите духовне піднесення.

Категорія: З життя деканату | Переглядів: 1327 | Додав: admin | Теги: | Рейтинг: 5.0/5

«  Липень 2017  »