Головна » 2018 » Серпень » 29 » Храмове свято у Ганьківцях
Храмове свято у Ганьківцях

28 (15 за ст. ст.) серпня Православна Церква урочисто святкує Успення Божої Матері. На честь цього свята освячено чимало святинь, зокрема і на Снятинщині: у Ганьківцях, Белелуї, Хлібичині, Видинові, Вовчківцях та Іллінцях.

У цей день Снятинський благочинний протоієрей Михайло Марусяк на запрошення настоятеля прот. Василя Семотюка відвідав Свято-Успенську церкву в Ганьківцях, де з нагоди храмового свята очолив Божественну Літургію.

Зранку, до початку Літургії, у ганьківському храмі було звершене читання Акафіста Успенню Божої Матері.

За богослужінням отцю-декану співслужили: настоятель храму прот. Василь Семотюк, прот. Теофіл Кишкан, клірик Свято-Троїцького собору в Снятині, прот. Михайло Мизюк, настоятель Миколаївського храму в Снятині і Михайлівської церкви у Заваллі, прот. Василь Руданець, настоятель Свято-Михалівського храму в Красноставцях, прот. Петро Станчак, настоятель церкви свв. апп. Петра і Павла в Хуторі-Будилові, прот. Андрій Гаврилюк, настоятель Свято-Димитріївської церкви в Рож-Полі і Свято-Михайлівського храму в с. Шевченкове, прот. Микола Марусяк, настоятель Вознесенської церкви в Снятині, прот. Павло Захарук, настоятель храму-каплиці на честь Почаївської ікони Божої Матері в Задубрівцях, свящ. Володимир Жураківський, клірик Свято-Покровського собору міста Львова, уродженець с. Ганьківці, і протодияк. Роман Підгірний, клірик Троїцького собору Снятина.

Після Євангельського читання прот. Михайло Марусяк виголосив повчальну проповідь, у якій розкрив духовний зміст свята.

Під час храмового богослужіння церква була переповнена вірянами, так що багато їх змушені були молитися на церковному подвір'ї. Чимало з них цього дня приступили до Таїнств Покаяння і Причастя.

Наприкінці богослужіння отець-декан привітав настоятеля і всю громаду із храмовим святом, подякував парафіянам і всім небайдужим людям за сумлінну працю і побажав процвітання під неустанною опікою Божої Матері.

Настоятель ганьківського храму в свою чергу подякував собору духовенства за спільну духовну трапезу, а всім парафіянам, жертводавцям і гостям побажав молитовного заступництва Пресвятої Богородиці.

Після "Многоліття" усі присутні приклалися до Плащаниці Пресвятої Богородиці і були помазані св. оливою, освяченою напередодні за вечірнім богослужінням.

Згодом на церковному подвір'ї було звершено водосвяття.

Завершилося святкове богослужіння хресним ходом навколо храму, під час якого всі присутні були окроплені свяченою водою.

Категорія: З життя деканату | Переглядів: 752 | Додав: admin | Теги: | Рейтинг: 4.0/1

«  Серпень 2018  »

прот. Микола Марусяк © 2018