Головна » 2019 » Червень » 19 » Храмове свято Троїцького собору в Снятині
Храмове свято Троїцького собору в Снятині

У день П’ятдесятниці, коли Дух Святий зійшов на Апостолів, Православна Церква по-особливому прославляє Пресвяту Тройцю – Триєдиного Бога, Який "усе животворить і все освячує". Це – дванадесяте свято, тобто одне із дванадцяти найбільших свят у церковному році.

У цей день відзначає свій храмовий празник громада Свято-Троїцького собору міста Снятина разом із настоятелем, Снятинським деканом протоієреєм Михайлом Марусяком. Радість  свята на урочистому богослужінні разом із отцем-настоятелем розділили: позаштатний клірик собору прот. Теофіл Кишкан, в.о. настоятеля Свято-Миколаївської церкви села Горішнє Залуччя прот. Станіслав Войтович, настоятель Свято-Вознесенського храму села Княже прот. Віталій Кулаєць, настоятель храму Вознесіння Госпонього міста Снятина прот. Микола Марусяк, клірик Свято-Троїцького собору свящ. Іван Лазаренко і настоятель Свято-Михайлівського храму села Завалля свящ. Роман Мизюк.

Перед Божественною Літургією собором духовенства було прочитано Акафіст Пресвятій Животворчій Тройці.

За святковою Літургією співав хор Свято-Троїцького собору під керівництвом заслуженого працівника культури України Дмитра Лесюка, а разом із вірянами в храмі молився міський голова Снятина Анатолій Шумко.

Після читання Євангелія повчальну і зворушливу проповідь виголосив прот. Віталій Кулаєць, який зокрема вказав на виключне значення сходження Святого Духа на Церкву Христову і на кожного християнина зокрема.

Наприкінці Літургії прот. Михайло Марусяк привітав усіх присутніх із величним святом, подякував усім небайдужим парафіянам, які неустанно піклуються про храм Божий, а також висловив щиру вдячність священникам, які розділили радість храмового свята.

Від імені собору духовенства зі словами вітання і вдячності до отця-настоятеля звернувся прот. Станіслав Войтович.

Після урочистого "Многоліття" всі присутні були помазані св. оливою, освяченою напередодні за вечірнім богослужінням.

Згодом на церковному подвір’ї було звершено Чин малого освячення води.

Завершилося святкове богослужіння хресним ходом навколо храму під урочистий передзвін, під час якого всі присутні були окроплені свяченою водою.

Категорія: З життя деканату | Переглядів: 516 | Додав: admin | Теги: | Рейтинг: 3.0/2
«  Червень 2019  »

прот. Микола Марусяк © 2019